Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miniosiedle tylko dla dorosłych – dzieciom wstęp wzbroniony

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-04-20

Miniosiedle tylko dla dorosłych – dzieciom wstęp wzbroniony
Na Śląsku ma powstać osiedle tylko dla osób, które nie planują dzieci.

Nietypowe osiedle ma powstać na Śląsku. Będą mogły na nim zamieszkać jedynie bezdzietne pary oraz single.

Projekt ma być skierowany do osób, które nie planują potomstwa i szukają cichego miejsca, w którym będą odpoczywać z dala od dziecięcego gwaru. W ramach osiedla ma powstać sześć dwulokalowych budynków szeregowych. Każdy lokal będzie miał powierzchnię 55 mkw. Przedstawione przez pomysłodawców wizualizacje zakładają obiekt prosty w formie, minimalistyczny, w stylu nowoczesnej stodoły. Uwagę zwraca też brak ogrodzeń wokół domów. Zarówno otaczająca je infrastruktura, jak i rozplanowanie wnętrz ma zniechęcać do zamieszkania tam rodziny z dziećmi.

 

Pomysł jest zgodny z prawem

Czy taka selekcja mieszkańców jest legalna? Portal Noizz.pl zapytał o to ekspertkę Hannę Milewską-Wilk, która potwierdziła, że pomysł jest całkowicie zgodny z prawem. Inwestor może uprzedzać, do kogo kieruje swoją ofertę. Sprawowana przez dewelopera władza nad nieruchomością kończy się co prawda w momencie sprzedaży, jednak w tym przypadku inwestor nie planuje sprzedaży domów – osiedle ma mieć jednego właściciela, a poszczególne budynki będą wynajmowane. Takie rozwiązanie umożliwia właścicielowi nadzór nad tym, kto tam zamieszka. Z najemcą będzie go bowiem wiązać umowa, której można nie przedłużyć.

Za jakiś czas szczęśliwcy będą mogli zamieszkać w jednym z tych pięknych domków na mini osiedlu. Projekt jest dość prosty, ale jednak bardzo mocno przemyślany. Okna po stronie południowej pozwalają na spędzanie czasu z dala od gwaru ulicy. Kto widzi tam swoją przyszłość? – tak o swoim pomyśle na osiedle bez dzieci pisze na swoim profilu na Facebooku Ekotektura.

Jak powiedział w rozmowie z money.pl Piotr Pyrtek, architekt Ekotektury, pomysł na takie miniosiedle powstał przede wszystkim ze względu na niewielką działkę, która pomieści jedynie kilka domów, a na infrastrukturę dla dzieci miejsca już zabraknie.

Pomysł budzi w siecie wiele emocji. Podczas gdy część internautów jest zachwycona, inni mają wątpliwości. Np. co w przypadku, gdy na osiedlu pojawią się goście najemców, a wraz z nimi dzieci? Takie pytanie zadała na profilu Ekotektury jedna z internautek. Firma wyjaśniła, że – zgodnie z ich pomysłem na osiedle tylko dla dorosłych – regulamin korzystania z niego stworzą sami najemcy. W związku z tym, jeśli zdecydują oni, że na terenie osiedla nie mogą pojawiać się goście z dziećmi, to żaden z mieszkańców nie będzie mógł zapraszać do siebie takich rodzin.

 

Źródło: KRN.pl | 2021-04-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Kasia Mucha ⋅ 21-04-2021 | 15:38

Wspaniały pomysł! Czekam na takie osiedle w Krakowie :) Stanę pierwsza w kolejce po zakup

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki na sprzedażkamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat Strzelecko-Drezdeneckilokale użytkowe na wynajem powiat Sandomierskilokale użytkowe na wynajem gmina Rzepiennik Strzyżewskilokale użytkowe na wynajem gmina Kamieńdomy na wynajem w Włodkówdomy na sprzedaż w Mostowlany-Koloniidomy na sprzedaż w Lipowie

Deweloperzy

);