Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mimo większego popytu, niższe ceny

2009-09-14

Mimo większego popytu, niższe ceny

Chociaż popyt na materiały budowlane jest większy niż przed rokiem, to ceny większości z nich wciąż są niższe.

Chociaż popyt na materiały budowlane jest większy niż przed rokiem, to ceny większości z nich wciąż są niższe – podaje Wyborcza.biz, powołując się na dane Grupy Polskie Składy Budowlane (PSB).

Jak czytamy dalej, w sierpniu wzrosły ceny w czterech grupach towarowych. Jednak podwyżki te były na ogół symboliczne. Najbardziej, bo o 2,9 proc. podrożały materiały izolacji termicznej. Jednak np. ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i wentylacji poszły w górę tylko o 0,6 proc. Nieznacznie podrożały też sylikaty, stolarka otworowa, a także narzędzia i sprzęt – dodaje Wyborcza.biz.

Według danych Grupy PSB, w sierpniu nie zmieniły się ceny w trzech grupach towarowych, m.in. materiałów ściennych ceramicznych, pokryć i folii dachowych, rynien oraz drewna i materiałów drewnopochodnych. W czterech innych grupach towarowych zaś ceny spadły, choć na ogół minimalnie. Najbardziej staniały gazobetony (o 2,7 proc.). Sucha zabudowa wnętrz oraz cement i wapno kosztowały o mniej więcej 1 proc. mniej niż w lipcu – informuje Wyborcza.biz.

 

Źródło: Wyborcza.biz 8.09.2009 | 2009-09-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Krasnostawskidomy na sprzedaż powiat Wołomińskimieszkania na wynajem gmina Świerczedomy na wynajem gmina Załuskimieszkania na wynajem w Trzciancemieszkania na wynajem w Cianowicach Dużychdomy na sprzedaż w Kiełczewie Górnym

Deweloperzy

);