Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Milion mieszkań nadaje się do wyburzenia

2007-10-12

Milion mieszkań nadaje się do wyburzenia

Wiceminister budownictwa Piotr Styczeń podsumował dokonania i plany rządu dotyczące rynku nieruchomości. Według niego około milion mieszkań nadaje się do wyburzenia.

Wiceminister budownictwa Piotr Styczeń podsumował dokonania i plany rządu dotyczące rynku nieruchomości. Według niego około milion mieszkań nadaje się do wyburzenia – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Aby powstały nowe lub wyremontowane mieszkania o wyższym niż dotąd standardzie, budowa co najmniej miliona mieszkań musi być silnie dotowana z budżetu państwa – czytamy dalej. Styczeń przypomniał, że rząd za pośrednictwem gmin pomaga tym, których nie stać na zakup własnego lokum. Wsparcie to polega na budowie mieszkań socjalnych. W ciągu ośmiu lat w Polsce ma powstać ok. 100 tys. takich mieszkań. Budżet dopłaci do tego ok. 2,5 mld zł. Po 10 latach gminy będą mogły sprzedać budynki z mieszkaniami socjalnymi, budując w zamian nowe.

Jak donosi dziennik, resort budownictwa planuje także reformę działalności Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS), ponieważ reguły tam obowiązujące są zbyt sztywne. Chodzi o to, aby w perspektywie czasu lokatorzy mieli możliwość pozyskania lokali na własność. Mieszkania z TBS-u mogłyby też być przedmiotem transakcji na rynku wtórnym.

Do tej pory z kredytów mieszkaniowych, w spłacie których pomaga budżet państwa, skorzystało niespełna 3 tys. rodzin. – informuje Gazeta. W listopadzie ma ruszyć kampania promująca tę formę publicznego wsparcia w nabywaniu mieszkań. Resort pracuje także nad zmianą zasad udzielania pomocy. Zgodnie z założeniami, limitowane miałyby być nie koszty związane z nabyciem mieszkania, ale wartość kredytu. Być może po raz pierwszy warunki te będą zróżnicowane w zależności od regionu Polski – czytamy. Wiceminister przyznał, że wiele osób woli skorzystać ze zwykłego kredytu – bez budżetowych dopłat – ze względu na prostsze procedury i mniejsze obostrzenia.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 11.10.2007 | 2007-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Szczecinmieszkania na sprzedaż powiat Międzychodzkidomy na sprzedaż gmina Kluczborklokale użytkowe na sprzedaż gmina Wojniczmieszkania na sprzedaż w Nowym Jaworzemieszkania na wynajem w Dobrejmieszkania na wynajem w Mikołajewie

Deweloperzy

);