Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Milion dolarów za apartament na Woli Justowskiej w Krakowie

2006-08-11

Milion dolarów za apartament na Woli Justowskiej w Krakowie

Na obrzeżach Lasku Wolskiego rośnie kameralny budynek, w którym wystawiono na sprzedaż cztery apartamenty. Za większe trzeba zapłacić milion dolarów, za mniejsze – pół miliona. To tyle, co za mieszkanie w centrum Berlina, Brukseli czy w Nowym Jorku.

Na obrzeżach Lasku Wolskiego rośnie kameralny budynek, w którym wystawiono na sprzedaż cztery apartamenty. Za większe trzeba zapłacić milion dolarów, za mniejsze – pół miliona. To tyle, co za mieszkanie w centrum Berlina, Brukseli czy w Nowym Jorku.

Budowę przy ul. Kopalina, która dochodzi do Lasku Wolskiego od strony alei Kasztanowej, prowadzi firma deweloperska Sobiesława Zasady. Apartamenty mają być ukończone do końca tego roku. Są tylko cztery, z tego dwa już sprzedane. Za duży apartament trzeba zapłacić prawie milion dolarów!

Mimo że to tylko jednopiętrowy budynek, znajdzie się w nim winda, a korytarze będą marmurowe. Klient płaci przede wszystkim za lokalizację. Drugie takie miejsce na budowę nowego mieszkania już bardzo trudno znaleźć. W tej okolicy – tuż przy rezerwacie krajobrazowym Panieńskie Skały w Lasku Wolskim – nie powstają nowe inwestycje.

Jak podaje gazeta, z raportu firmy REAS Konsulting, zamieszczonego na stronach internetowych Ministerstwa Transportu i Budownictwa wynika, że za mieszkanie z dwiema sypialniami w centrum Berlina zapłacimy 250 tys. euro. W centrum Aten trzypokojowe mieszkanie kosztuje średnio 170 tys. euro, w Brukseli 200 tys. euro, a w Madrycie - 400 tys. euro. Najdrożej w Europie jest w Londynie – średnio 750 tys. euro za mieszkanie z dwiema sypialniami. Tak naprawdę tylko cena tego ostatniego zbliża się do wartości krakowskiego lokalu.

Apartamenty Sobiesława Zasady są też tańsze od tych oferowanych do sprzedaży w SoHo na nowojorskim Manhattanie, gdzie za dwustumetrowy, wykończony apartament trzeba zapłacić 3,5 mln dolarów. Ale już w innej części Nowego Jorku bez większego problemu znajdziemy ładne mieszkanie za milion dolarów.

Źródło: Bartłomiej Kuraś, „Gazeta Wyborcza”, 10.08.2006 | 2006-08-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupienialokale użytkowe do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Zielona Góralokale użytkowe na wynajem powiat Opolskilokale użytkowe na wynajem gmina Józefówmieszkania na wynajem gmina Promnadomy na wynajem w Lutyncedomy na wynajem w Podgajewiedomy na sprzedaż w Żurawicy

Deweloperzy

);