Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miliardowe półrocze

2011-07-08

Miliardowe półrocze

Ponad 2 mld euro to suma wszystkich transakcji na rynku nieruchomości w Europie Środkowej w pierwszych sześciu miesiącach 2011 r. Do końca roku może wzrosnąć do 5 mld euro.

W pierwszych sześciu miesiącach 2011 r. suma wszystkich transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej wyniosła 2,09 mld euro – wynika z danych Cushman & Wakefield. W porównaniu z drugą połową 2010 r. oznacza to wzrost o 14 proc. (z poziomu 1,83 mld euro).

Największa część transakcji przypada Polsce, gdzie od początku roku wyniosłe one 875 mln euro (1,27 mld euro w drugiej połowie 2010 r.). Wzrosty odnotowano w Czechach (z 295 do 744 mln euro) i na Węgrzech (z 78 do 233 mln euro). Ponad połowę transakcji stanowiły inwestycje portfelowe. Do największych należało przejęcie przez CA Immo firmy Europolis wraz z należącymi do niej nieruchomościami (m.in. powstający Poleczki Business Park) oraz zakup centrum logistycznego VGP przez spółkę AEW Europe.

Transakcje na rynku biurowym wyniosły 45 proc. wszystkich inwestycji (947 mln euro), na rynku handlowym 30 proc. (623 mln euro), a w sektorze magazynowym 25 proc. (511 mln euro) – podają analitycy Cushman & Wakefield. Stopy kapitalizacji wyniosły dla obiektów biurowych średnio 7,1 proc (7,4 proc. w poprzednim półroczu), dla handlowych 7,5 proc. (poprzednio 7,2 proc.) i dla magazynowych 8,2 proc. (8,5 proc. w drugiej połowie 2010 r.).

Zdaniem analityków, suma transakcji w Polsce, Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech do końca bieżącego roku może wynieść nawet 4,8 mld euro. Trzeci i czwarty kwartał przyniosą dalszy wzrost aktywności transakcyjnej, a wolumeny inwestycji na wszystkich rynkach nieznacznie przekroczą poziom z ubiegłego roku – mówi Charley Taylor z Cushman & Wakefield. W ostatnich miesiącach roku spodziewamy się największej aktywności na rynku inwestycji w nieruchomości handlowe – dodaje.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-07-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniahale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sierpeckimieszkania na sprzedaż powiat Bolesławieckidomy na sprzedaż gmina Polska Cerekiewdomy na wynajem gmina Kiwitydomy na sprzedaż w Majdaniedomy na wynajem w Kurabcemieszkania na wynajem w Wężerowie

Deweloperzy

);