Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miliarderzy na emigracji

2011-11-08

Miliarderzy na emigracji

Chińczycy, którzy emigrują, kupują luksusowe mieszkania i domy. Na ich potrzeby powstają drogie osiedla, rozbudowują się szpitale i kampusy wyższych uczelni.

Z raportu badawczego Hurun z Szanghaju i Banku Chin wynika, że 46 proc. najbogatszych Chińczyków chce emigrować z kraju, a 14 proc. załatwia już sobie odpowiednie papiery. Miejscem docelowej przeprowadzki jest USA lub Kanada. Powód takiej decyzji jest czysto praktyczny. W Pekinie ceny mieszkań osiągnęły poziom zbliżony do tych w innych krajach, różnica w tym, że w Chinach nie ma dostępu do wielu świadczeń socjalnych.

Według ankietowanych, życie za granicą kosztuje tyle samo, ale jest lepsze. Na taki stan rzeczy zareagowały inne kraje, wprowadzając preferencyjne przepisy emigracyjne, aby ściągnąć do siebie chińskie inwestycje. Wystarczy zdeklarować, że zainwestuje się określoną sumę, aby od ręki otrzymać prawo stałego pobytu. Chińczycy, którzy emigrują, kupują luksusowe mieszkania i domy. Na ich potrzeby powstają drogie osiedla, rozbudowują się szpitale i kampusy wyższych uczelni. W Chinach żyje dzisiaj 271 miliarderów. Więcej mają ich tylko Stany Zjednoczone, gdzie mieszka ich 400.

Źródło: KRN.pl | 2011-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe do kupieniagaraże na sprzedażdomy na wynajem powiat Wrocławskidomy na sprzedaż powiat Kolbudydomy na wynajem gmina Unisławmieszkania na sprzedaż gmina Moryńdomy na wynajem w Łaszcemieszkania na sprzedaż w Mroczkachmieszkania na sprzedaż w Będargowcu

Deweloperzy

);