Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie z bonifikatą

2011-04-15

Mieszkanie z bonifikatą

W Kępicach w Słupsku można nabyć mieszkania komunalne na własność z 95–procentową bonifikatą.

W Kępicach w Słupsku można nabyć mieszkania komunalne na własność z 95–procentową bonifikatą.

Mieszkania komunalne w Kępicach stanowiły obciążenie finansowe dla gminy. Obecny fundusz remontowy takich lokali, wynosi – 100 tys. zł, dlatego gmina postanowiła sprzedać mieszkania rozkładając ich spłatę nawet na dziesięć lat – czytamy na portalu slupsk.naszemiasto.pl.

Lokatorzy chętnie inwestują w mieszkania własnościowe, dlatego sprzedane mieszkania odciążą budżet gminy. 90–procentową bonifikatę dostaną główni najemcy lokali wybudowanych przed 1970 r. (po tym roku bonifikata wyniesie 30 proc.). Najwyższa bonifikata – 95 procent, będzie przyznawana, gdy w danym budynku zostanie jeden niewykupiony lokal lub gdy na wykup zdecydują się wszyscy mieszkańcy bloku.

Prawo pierwokupu lokali komunalnych przysługuje głównym najemcom. Mieszkańcy Słupska nie mają możliwości zakupienia takiego lokalu poprzez spłatę ratalną, muszą wpłacić daną sumę jednorazowo.

Źródło: slupsk.naszemiasto.pl 14.04.2011 | 2011-04-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na wynajem powiat Krośnieńskidomy na wynajem powiat Piaseczyńskimieszkania na wynajem gmina Sławoborzemieszkania na wynajem gmina Sośnicowicemieszkania na sprzedaż w Skrzynicach Pierwszychdomy na wynajem w Władysławowiedomy na wynajem w Karolewie

Deweloperzy

);