Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie Plus tańsze niż umowa z bankiem

Magdalena Hojniak | 2019-04-15

Mieszkanie Plus tańsze niż umowa z bankiem
W Warszawie powstanie 15 tys. Mieszkań Plus

Wiceminister Soboń poinformował, o ile mniej tak naprawdę zapłacą najemcy Mieszkań Plus w porównaniu z osobami szukającymi wsparcia finansowego w bankach.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia „Mieszkanie Plus” może być o 24 proc. tańsze niż kredyt hipoteczny. Jeśli najemca dodatkowo zakwalifikuje się na dopłaty do czynszu w ramach „Mieszkania na Start”, poniesie o 34 proc. mniejszy wydatek od kredytobiorcy. A mieszkań udostępnianych w rządowym programie ma być coraz więcej. Według wiceministra Sobonia przyjęcie nowelizacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN) ma umożliwić realizację zapowiedzianych przez premiera Morawieckiego 100 tys. mieszkań.

W zasobach KZN jest obecnie 115 działek, gdzie będzie można wybudować 63 tys. lokali. W samej stolicy ma powstać 15 tys. „Mieszkań Plus”. Dotychczas KZN przeprowadził inwentaryzację ok. 0,5 mln gruntów pod zabudowę mieszkaniową, z czego pozytywną opinię otrzymało 500 działek. KZN współpracuje m.in. z Agencją Mienia Wojskowego oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, które przekazują większość terenów inwestycyjnych.

W związku z planowanymi inwestycjami Mieszkania Plus na portalu geoportal.gov.pl udostępniono informacje dotyczące lokalizacji, w których mają powstać mieszkania. Na stronie można sprawdzić, ile mieszkań zostanie wybudowanych w danym województwie i pod jakim adresem, a także jaka będzie ich powierzchnia.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Elka ⋅ 24-04-2019 | 07:28

Jest tylko jeden problem : Pan Soboń i reszta rządzi tylko do listopada i WYPADA !

naiwny ⋅ 16-04-2019 | 12:54

super, tylko że mieszkanie na kredyt od pierwszego dnia jest Twoje

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Średzkimieszkania na wynajem powiat Legionowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Głownolokale użytkowe na sprzedaż gmina Bojanówmieszkania na wynajem w Ługi Wałeckiedomy na wynajem w Knis-Podewsiedomy na wynajem w Nowym Skaszewie

Deweloperzy

);