Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie Plus potrzebuje współpracy z samorządami

Magdalena Hojniak | 2019-09-18

Mieszkanie Plus potrzebuje współpracy z samorządami
Samorządy muszą mieć pomysł, jak zatrzymać mieszkańców

Wiceprezes zarządu PFR Nieruchomości zapewnia, że rządowy program mieszkaniowy pędzi.

W planach inwestycyjnych odpowiedzialnej za realizację Mieszkania Plus spółki PFR Nieruchomości jest wybudowanie 120 tys. mieszkań. Jak powiedział Grzegorz Muszyński, powstaną one tam, gdzie będzie na nie zapotrzebowanie. Wiceprezes PFR Nieruchomości w rozmowie z Portalemsamorzadowym.pl zaznacza, że niektóre samorządy pomimo chęci przystąpienia do programu nie podejmują żadnych działań zmierzających do zatrzymania procesu wyludniania się ich miejscowości. W takiej sytuacji istnieje ryzyko, że wybudowane „Mieszkania Plus” w niedługim czasie pozostałyby puste.

Podsumowując obecny stan realizacji programowych założeń, Muszyński określa stopień zaawansowania na 40 proc. i zwraca uwagę na skuteczność opracowanych systemów. Jednak jako najważniejszy atut wskazuje bank ziemi, umożliwiający wybudowanie 120 tys. mieszkań. Dostępność gruntów pod inwestycję stanowi najważniejszy czynnik determinujący realizację przedsięwzięcia mieszkaniowego.

Jednocześnie wiceprezes PFR Nieruchomości zaznacza, że nim ruszy budowa „Mieszkania Plus” w danej lokalizacji, konieczna jest szczegółowa analiza weryfikująca m.in. ewentualne zanieczyszczenie gruntów, geotechnikę, a przede wszystkim zainteresowanie tego typu lokalami na danym obszarze.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-09-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Prudnickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Głubczyckimieszkania na wynajem gmina Gostycynlokale użytkowe na wynajem gmina Tarczyndomy na sprzedaż w Gołubowszczyźniemieszkania na sprzedaż w Koryciscedomy na sprzedaż w Wysokiej Małej

Deweloperzy

);