Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie jako hamulec na rotacje pracowników

Magdalena Hojniak | 2019-09-05

Mieszkanie jako hamulec na rotacje pracowników
Pracownicy dostaną mieszkania od pracodawcy

KSSE chce wdrożyć innowacyjne benefity pracownicze. Czy w ten sposób zahamuje rotacje?

Wkrótce ma zostać podpisana pierwsza umowa w ramach programu Pracownik+Mieszkanie+. To innowacyjne rozwiązanie wdrażane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną ma na celu zmniejszyć rotacje wśród pracowników. Pilotaż zakłada wybudowanie 50 mieszkań, które zostaną udostępnione pracownikom firm będących partnerami KSSE. Lokale będą stanowiły jeden z elementów benefitów pracowniczych.

Przedsiębiorca włączony do programu po części sfinansuje inwestycję, dzięki czemu jego pracownicy zapłacą czynsz obniżony o włożony przez niego wkład. W związku z tym, że dopłaty mieszkaniowe mają stanowić część wynagrodzenia, regulujące je zasady pojawią się w umowie o pracę. Co ważne, po 10-15 latach zamieszkiwania lokali udostępnionych w programie Pracownik+Mieszkanie+, pracownicy będą mogli je wykupić.

Program KSSE ma pomóc pracodawcom w zdobyciu i utrzymaniu najlepszych pracowników, poprzez zapewnienie im stabilności zatrudnienia. Pracownik+Mieszkanie+ jest skierowane do osób, które zdecydują się osiedlić na Śląsku – zarówno przyjezdni z innych rejonów Polski, jak i z zagranicy.

Jak zapowiedział podczas Forum Ekonomicznego prezes KSSE Janusz Michałek, pierwsza umowa umożliwiająca wybudowanie 53 mieszkań na Opolszczyźnie, zostanie podpisana 24 września. Ponadto w przygotowaniu pozostają jeszcze 3 porozumienia.
 

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-09-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat M. Elbląglokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowosądeckilokale użytkowe na wynajem gmina Strumieńdomy na sprzedaż gmina Uchaniemieszkania na wynajem w Małgowiedomy na wynajem w Sierakowie Śląskimmieszkania na wynajem w Wola-Krysk

Deweloperzy

);