Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy wybierają inwestycje

2011-11-15

Mieszkańcy wybierają inwestycje

Blisko trzy tysiące Sopocian wzięło udział w konsultacjach, których przedmiotem były wydatki w planowanym budżecie miasta.

Po raz kolejny mieszkańcy Sopotu mieli szansę zdecydować, na jakie projekty wydane zostaną środki z budżetu miasta. Wcześniej konsultacjami społecznymi objęte były m.in. zapisy w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, zmiany w studium zagospodarowania Sopotu, plany projektów dofinansowanych z UE oraz założenia do budżetu na 2010 i 2011 r.

Do realizacji w tym roku zgłoszone zostało kilkaset projektów. Prezydent miasta oraz członkowie Komisji Rady Miasta Sopotu ds. konsultacji budżetowych wybrali po kilkanaście propozycji dla czterech sopockich okręgów oraz 22 projekty ogólnomiejskie. Ankiety z wybranymi inwestycjami wysłano na skrzynki pocztowe każdego Sopocianina. Mieszkańcy mieli w nich zaznaczyć po pięć najważniejszych inwestycji w najbliższej okolicy i całym mieście.

Swoje typy odesłało do magistratu ok. 3 tys. osób. Po przeliczeniu głosów na projekty ogólnomiejskie prezydent Karnowski zarekomendował radnym inwestycje, wśród których znalazły się m.in. modernizacja stadionu Ogniwa i schroniska dla zwierząt, remont ul. 23 Marca wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wsparcie małych firm i spółdzielni mieszkaniowych czy budowa ścieżki rowerowej prowadzącej do Ergo Areny. Na projekty te miasto planuje wydać łącznie 7 mln zł. W przypadku inwestycji w okręgach, większość wybranych projektów dotyczy remontów chodników, schodów i podjazdów, realizacji nowych placów zabaw i obiektów małej architektury oraz montażu monitoringu. Spośród 30 projektów uznanych za najważniejsze radni wybiorą te, które zostaną ostatecznie uwzględnione w budżecie.

Źródło: KRN.pl | 2011-11-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Mińskimieszkania na wynajem powiat Strzelińskidomy na wynajem gmina Komarówka Podlaskadomy na sprzedaż gmina Kunówdomy na sprzedaż w Dworczyskumieszkania na sprzedaż w Myszyniec Starymieszkania na wynajem w Gostudz

Deweloperzy

);