Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy skonsultują sprawę smogu

Magdalena Hojniak | 2019-02-11

Mieszkańcy skonsultują sprawę smogu
W Bydgoszczy odbędą się konsultacje w sprawie smogu

Miasto organizuje konsultacje z mieszkańcami w sprawie zanieczyszczenia powietrza. Tematem przewodnim będzie ograniczenie emisji.

Bydgoski ratusz chce zwiększyć świadomość mieszkańców w zakresie jakości powietrza i konsekwencji wynikających z niskiej emisji. W związku z tym 11 lutego zostaną zorganizowane konsultacje społeczne na temat tego, jak można walczyć ze smogiem. W czasie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich propozycji, jakie działania można podjąć, by wyeliminować emisję szkodliwych substancji.

W sprawie smogu z mieszkańcami mają się spotkać przedstawiciele bydgoskich władz, którzy poinformują m.in. o tym, jak uzyskać wsparcie finansowe na wymianę pieców węglowych na urządzenia grzewcze spełniające wymogi ekologiczne. Zaplanowane w Bydgoszczy konsultacje społeczne są związane z projektem uchwały smogowej, opracowywanej przez sejmik województwa, o czym pisze Portalsamorzadowy.pl.

Aby mieszkańcy mogli na bieżąco kontrolować stan jakości powietrza w mieście, uruchomiona została specjalna platforma informacyjno-edekacyjna. Mapa Jakości Powietrza będzie nie tylko  źródłem informacji na temat stężenia smogu, ale umożliwi też sprawdzenie, jakie są prowadzone akcje w celu redukcji zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.   

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-02-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

i co z tego ⋅ 14-02-2019 | 14:53

Tak, pogadanka z mieszkańcami coś zmieni ... śmiech na sali. I co z tego że ktoś się zdecyduje na wymianę pieca. Sam piec to jest pikuś. W 90% wymiana takiego piec wiąże się z wymianą całej instalacji, żeby sprawność całego systemu grzewczego w mieszkaniu/domku była wydajna w stosunku do zastosowanego materiału grzewczego (groszek, pelet czy też gaz). Takie rzeczy trzeba odpowiednio pomierzyć w odniesieniu do całego budynku, metrażu mieszkań, zastosowanego ocieplenia itp. - kto ma za takie pomiary zapłacić. Jak ktoś ma jeszcze piec kaflowy a jest wiele takich mieszkań i całych budynków to instalacji nie ma żadnej, więc co da wymiana samego pieca. Chyba tu najważniejsze jest odnotowanie w statystykach, że takie pogadanki się odbyły a że w końcowym rozrachunku wyjdzie, że miasto chce a ludzie nie (ze względu na koszty) to już inna bajka.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Proszowickimieszkania na sprzedaż powiat Kołobrzeskidomy na wynajem gmina Herbylokale użytkowe na wynajem gmina Mysłakowicemieszkania na wynajem w Zaborowiedomy na sprzedaż w Baldramiedomy na wynajem w Borówku

Deweloperzy

);