Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy Jaworzna mówią „nie” kopalni

2010-08-31

Mieszkańcy Jaworzna mówią „nie” kopalni

Jaworznianie nie zgadzają się na budowę kolejnego szybu.

Przedsiębiorstwo HMS Niwka Coal Production chciało wydobywać węgiel kamienny ze złóż znajdujących się pod Jaworznem. Jednak, ku uciesze mieszkańców, miasto po raz kolejny nie wyraziło zgody na budowę nowego szybu. Pierwsza odmowa została uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Teraz poprawiono błędy, które zawierała pierwsza decyzja, i jeśli argumentacja władz miasta okaże się skuteczna, istnieją szanse na zablokowanie koncesji dla firmy HMS.

Przedsiębiorcy liczą, że koncesja zostanie jednak wydana. Przekonują, że ważne dla miasta punkty, takie jak elektrownia czy osiedla mieszkalne, będą szczególnie chronione. Kopalnia stałaby się również miejscem pracy dla kilku tysięcy mieszkańców Jaworzna i okolic. Jednak argumenty te nie przekonują obawiających się tąpnięć mieszkańców.

Jak informuje gazeta, podobne dyskusje toczą się w związku z budową kopalni cynku i ołowiu w Zawierciu, oraz kilku innych miastach.

Źródło: „Dziennik Zachodni”, 30.08.2010 | 2010-08-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Koninmieszkania na sprzedaż powiat Płockilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sławnomieszkania na sprzedaż gmina M. Kaliszdomy na wynajem w Branicydomy na wynajem w Budach Borowickichdomy na sprzedaż w Gozdkowie

Deweloperzy

);