Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miejski Program Rewitalizacji Krakowa

2006-09-09

Miejski Program Rewitalizacji Krakowa

Ogłoszony niedawno przez władze Miasta konkurs na opracowanie kompleksowego programu rewitalizacji Krakowa wzbudził sporo kontrowersji.

Ogłoszony niedawno przez władze Miasta konkurs na opracowanie kompleksowego programu rewitalizacji Krakowa wzbudził sporo kontrowersji. Z jednej strony radni argumentują, że przygotowanie planu rewitalizacji dla obszaru całego miasta zajmie niewiele więcej czasu niż dla poszczególnych jego rejonów, a znacznie przyspieszy proces ożywiania miejskich terenów, z drugiej oponują architekci, którzy są przeciwni tworzeniu jednego, globalnego planu. Jak podkreślają, poszczególne rejony miasta mają różnorodny charakter i w różnym stopniu wymagają rewitalizacji. Dlatego trudno jest – ich zdaniem – tworzyć jedną dla wszystkich strategię rewitalizacji.

W wyniku konkursu ma zostać wyłoniona praca zawierająca strategię i metodologię przygotowania, wdrażania oraz zarządzania Lokalnym Programem Rewitalizacji, który obejmie obszar całego miasta. Prace konkursowe powinny zawierać m.in. wytyczne dotyczące opracowania dokumentu finalnego (czyli właściwego programu rewitalizacji), takie jak sposób pozyskania informacji i dokumentacji czy sposób i harmonogram prowadzenia konsultacji społecznych. Opracowanie musi zawierać również planowane źródła finansowania projektów oraz szczegółowy harmonogram prac nad przygotowaniem i wdrożeniem programu. Oprócz tego koncepcja powinna uwzględniać wytyczne innych opracowań planistycznych i urbanistycznych, takich jak „Studium uwarunkowań i kierunków rozwoju przestrzennego miasta Krakowa”, „Strategię Rozwoju Krakowa” czy „Wieloletni program inwestycyjny”. Termin składania prac konkursowych minie 9 października br. Spośród nich zostanie wybrana najlepsza i z jej autorem Miasto podpisze umowę na przygotowanie właściwego programu rewitalizacji.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 19/2006 | 2006-09-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemmieszkania na wynajem powiat Białostockidomy na sprzedaż powiat Wrocławskidomy na wynajem gmina Gnojnodomy na sprzedaż gmina Borzechówmieszkania na sprzedaż w Świńczmieszkania na wynajem w Brześciancemieszkania na sprzedaż w Surmacze

Deweloperzy

);