Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miejscowy plan z wyróżnieniem ministra

Magdalena Hojniak | 2019-02-18

Miejscowy plan z wyróżnieniem ministra
MPZP nagrodzony przez ministra

Minister inwestycji i rozwoju przyznał krakowskiemu Kazimierzowi wyróżnienie za miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego sporządzony dla rejonu Kazimierz w Krakowie zyskał uznanie ministra inwestycji i rozwoju. Przyznane miastu wyróżnienie zostało wręczone podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury – BUDMA.

Nagrody były przyznawane w ramach konkursu na wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Ze względu na fakt, że większość obszaru obejmującego Kazimierz znajduje się na liście światowego Dziedzictwa UNESCO, stanowi wartość dla całego Krakowa. Ponadto cały obszar widnieje w rejestrze zabytków i stanowi strefę archeologiczną.

Sporządzony dla Kazimierza plan miejscowy ma na celu sprecyzowanie zasad rozwoju zabudowy na terenie, którego dotyczy oraz ochronę sylwety historycznego obszaru i układu urbanistycznego. Oprócz tego dokument powstał w trosce o środowisko zarówno kulturowe, jak i przyrodnicze. Konieczne było uwzględnienie w nim również rozwiązań związanych z funkcjonowaniem komunikacji, w tym wygospodarowania miejsc parkingowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
START CITY
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciagaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Pińczowskidomy na sprzedaż powiat Sztumskidomy na wynajem gmina Urszulindomy na sprzedaż gmina Szczaniecmieszkania na sprzedaż w Kajetanówcemieszkania na wynajem w Marianowiedomy na sprzedaż w Korczówka-Kolonii

Deweloperzy

);