Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miejscowy plan z wyróżnieniem ministra

Magdalena Hojniak | 2019-02-18

Miejscowy plan z wyróżnieniem ministra
MPZP nagrodzony przez ministra

Minister inwestycji i rozwoju przyznał krakowskiemu Kazimierzowi wyróżnienie za miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego sporządzony dla rejonu Kazimierz w Krakowie zyskał uznanie ministra inwestycji i rozwoju. Przyznane miastu wyróżnienie zostało wręczone podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury – BUDMA.

Nagrody były przyznawane w ramach konkursu na wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Ze względu na fakt, że większość obszaru obejmującego Kazimierz znajduje się na liście światowego Dziedzictwa UNESCO, stanowi wartość dla całego Krakowa. Ponadto cały obszar widnieje w rejestrze zabytków i stanowi strefę archeologiczną.

Sporządzony dla Kazimierza plan miejscowy ma na celu sprecyzowanie zasad rozwoju zabudowy na terenie, którego dotyczy oraz ochronę sylwety historycznego obszaru i układu urbanistycznego. Oprócz tego dokument powstał w trosce o środowisko zarówno kulturowe, jak i przyrodnicze. Konieczne było uwzględnienie w nim również rozwiązań związanych z funkcjonowaniem komunikacji, w tym wygospodarowania miejsc parkingowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Nowa 5 dzielnica - lokale...
Sand Hotel ****
NY Residence, lokal usługowy

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdomy na sprzedażdziałki na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Myślenickidomy na sprzedaż powiat Sokołowskilokale użytkowe na wynajem gmina Nowa Słupiamieszkania na sprzedaż gmina Sokółkadomy na wynajem w Żarnowiedomy na sprzedaż w Słońskudomy na wynajem w Pokrówce

Deweloperzy

);