Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miejsca parkingowe ze stawką 22-proc. VAT

2007-04-23

Miejsca parkingowe ze stawką 22-proc. VAT

Deweloper, który sprzedaje miejsce parkingowe, powinien je opodatkować 22-proc. VAT.

Deweloper, który sprzedaje miejsce parkingowe, powinien je opodatkować 22-proc. VAT – informuje „Rzeczpospolita”.

Sprawa ta budzi wiele wątpliwości, zwłaszcza że NSA w wyroku z 22 czerwca 2005 r. (I FSK 103/05) podkreślił, że miejsca postojowe nie mogą być przedmiotem odrębnej umowy sprzedaży, gdyż nie stanowią samodzielnych lokali użytkowych. Jeśli więc deweloper sprzedaje lokal mieszkalny wraz z prawem do korzystania z miejsca parkingowego znajdującego się w danym budynku, całość opodatkowuje się jedną, obniżoną stawką.

Jak jednak czytamy, w odpowiedzi na interpelację poselską w piśmie z 5 marca 2007 roku minister finansów stwierdził, że obniżoną 7-proc. stawkę można stosować tylko do obiektów budownictwa mieszkaniowego, podczas gdy miejsce parkingowe jest lokalem użytkowym.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 23.04.2007 | 2007-04-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat M. Legnicadomy na wynajem powiat Kłobuckimieszkania na wynajem gmina Jerzmanowamieszkania na wynajem gmina Zbuczynmieszkania na wynajem w Tomaszowiedomy na sprzedaż w Podgajachdomy na wynajem w Chartowie

Deweloperzy

);