Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto wież

2012-02-28

Miasto wież

Wrocławscy urzędnicy planują wypełnić ubytki, jakie podczas II wojny światowej powstały w najbardziej charakterystycznym elemencie miejskiego pejzażu.

Od średniowiecza Wrocław sławiony był jako miasto wież. Dowodem na to może być najstarszy widok Wratislavii, zamieszczony w „Kronice świata” autorstwa Hartmanna Schedla z 1493 r. Na pierwszy rzut oka widoczne są tu m.in. wieża ratusza, katedry, kolegiaty Św. Krzyża, Najświętszej Maryi Panny na Piasku, św. Elżbiety, klarysek i Marii Magdaleny. Obecnie tylko dwie ostatnie świątynie czekają na hełmy.

Wrocławscy urzędnicy planują wypełnić ubytki, jakie podczas II wojny światowej powstały w tych najbardziej charakterystycznych elementach pejzażu. Prace remontowe obejmą dwa kościoły: Św. Marii Magdaleny (dawnej fary miejskiej) i klarysek (wraz z klasztorem) – podała „Gazeta Wyborcza”.

Na remont wieży północnej kościoła Marii Magdaleny przyznano 500 tys. zł. Zostanie ona wyczyszczona, wzmocniona i przykryta. Odbudowa konstrukcji wieży kościoła klarysek uzyskała dofinansowanie w wysokości 338 tys. zł. Prawdopodobne jest, że nowy hełm będzie powstawać na placu koło świątyni. Gotowy element nasadzi na wieżę dźwig .

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-02-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Częstochowalokale użytkowe na wynajem powiat M. Gdańskdomy na wynajem gmina Władysławówlokale użytkowe na wynajem gmina Błażowamieszkania na sprzedaż w Starych Czajkachdomy na sprzedaż w Pokrzywnicydomy na sprzedaż w Ostryborze

Deweloperzy

);