Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Wiadomości Wiadomości

Miasto odnawia zasoby mieszkaniowe

2017-04-19

Miasto odnawia zasoby mieszkaniowe

Łódź zadba o lokatorów lokali komunalnych. Ponad 20 mln zł zostanie przeznaczonych na remont miejskich mieszkań.

Prace remontowe, jakie zaplanowały władze Łodzi, mogą przekroczyć koszt 20 mln zł. Wydatek miałby się przyczynić do podniesienia jakości życia osób zamieszkujących lokale komunalne. Do modernizacji wytypowano blisko 1000 mieszkań z gminnych zasobów mieszkaniowych. Oprócz przeprowadzenia prac remontowych w budynkach komunalnych, zaplanowano odnowienie obiektów socjalnych. Inwestycję rozpoczęto już w części wskazanych przez miasto lokali, a renowację kolejnych zaplanowano na najbliższy czas.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na tego typu mieszkania miasto sukcesywnie oddaje do użytkowania kolejne kwatery. Miasto pozyskuje także już istniejące nieruchomości, które następnie adaptuje na potrzeby zabudowy wielorodzinnej, jak to było np. w przypadku dawnego hotelu robotniczego przy ul. Rogozińskiego. Koszty, jakie ponosi miasto z tytułu przeprowadzanych prac częściowo pokrywa BGK, dofinansowując przedsięwzięcie.

Łódź aktywnie zwiększa swoje zasoby mieszkaniowe. W ostatnim czasie tamtejsze władze uruchomiły pilotażowy program „Mieszkanie za remont”, w ramach którego zainteresowani ofertą miasta w zamian za przeprowadzenie remontu w swoim przyszłym lokalu, będą odprowadzać czynsz pomniejszony o koszt wykonanych prac.  

Źródło: KRN.pl | 2017-04-19

powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Krakowskie
Lokale usługowe
Prestige City
Oaza Bronowice
Osiedle Piltza - Etap III
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Villa sento
Sand Hotel ****
Cystersów 26
Marine Hotel *****
Panorama Grabówki

Osiedle Krakowskie

Kraków, Łagiewniki, skrzyżowaniu ulic... 

Lokale usługowe

Kraków, Prądnik Biały, ul. Bociana 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Panorama Grabówki

Grabówki 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajeminne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Oleckimieszkania na sprzedaż powiat M. Krakówlokale użytkowe na wynajem gmina Pruszczlokale użytkowe na wynajem gmina Serockdomy na wynajem w Galwieciemieszkania na wynajem w Stolcumieszkania na sprzedaż w Siderce

Deweloperzy