Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto dofinansuje remonty kamienic

2006-06-16

Miasto dofinansuje remonty kamienic

W tym roku, po raz pierwszy, właściciele prywatnych kamienic będą mogli otrzymać od miasta dofinansowanie (wysokości 50 proc.) na poczet prac modernizacyjnych. Warunkiem jest posiadanie wpisu do rejestru zabytków.

W tym roku, po raz pierwszy, właściciele prywatnych kamienic będą mogli otrzymać od miasta dofinansowanie (wysokości 50 proc.) na poczet prac modernizacyjnych. Warunkiem jest posiadanie wpisu do rejestru zabytków. Dotychczas gmina wspierała finansowo wyłącznie te obiekty, które należą do jej zasobu. Jednakże w ubiegłym roku krakowscy radni przyjęli uchwałę, na mocy której, co roku w miejskim budżecie muszą zostać zarezerwowane środki na odnawianie zabytków, a o przyznanie dotacji może się starać każdy właściciel. W tym roku na wsparcie remontów prywatnych obiektów przeznaczono w budżecie miasta 1,4 mln zł. Najwięcej – 400 tys. zł – przyznano klasztorowi sióstr Dominikanek. Oprócz tego wsparcie finansowe przyznano m.in. wspólnocie mieszkaniowej kamienicy przy ul. św. Jana, klasztorowi ss. Bernardynek przy ul. Poselskiej, Zgromadzeniu Sióstr Bożej Miłości przy Pędzichowie. Dofinansowane zostaną również prace remontowe w dwóch kamienicach, przy ul. Brackiej i Łobzowskiej. Jak podkreślają przedstawiciele Magistratu, nie jest to jedyna forma wspierania właścicieli zabytkowych kamienic. W Urzędzie Miasta powstają programy konserwatorskie dla poszczególnych budynków, dzięki czemu inwestorzy nie będą musieli zlecać takich opracowań na własny koszt. Na razie przygotowano opracowania dla kamienic przy Małym Rynku, a projekt dla kamienic przy ul. Floriańskiej jest w trakcie realizacji. Niestety rozwiązanie to jest tylko połowiczne. Właściciele kamienic zwracają uwagę na fakt, że najbardziej zniszczone budynki to XIX-wieczne kamienice pomiędzy Plantami a drugą obwodnicą, spośród których tylko nieliczne wpisane są do rejestru zabytków. Ich właściciele mogą dopiero o taki wpis wystąpić. Wiąże się to jednak z koniecznością uzyskiwania zgody miejskiego konserwatora zabytków na najdrobniejsze nawet remonty i przeróbki.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 13/2006 | 2006-06-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat Grójeckimieszkania na wynajem powiat M. Koszalinlokale użytkowe na wynajem gmina Pińczówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Olszewo-Borkimieszkania na wynajem w Parcelacjamieszkania na sprzedaż w Kuźnicy Zagrzebskiejmieszkania na sprzedaż w Hucie Błędowskiej

Deweloperzy

);