Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto chce pionierskiej inwestycji mieszkaniowej

Magdalena Hojniak | 2019-02-14

Miasto chce pionierskiej inwestycji mieszkaniowej
W Giżycku powstana mieszkania w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Po raz pierwszy w Polsce powstaną mieszkania w formule PPP. Czynsze będzie regulowała gmina.

Mieszkania w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) mają powstać w Giżycku. Inwestycja będzie pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Możliwość jej przeprowadzenia zagwarantowała przyjęta w 2018 r. nowelizacja ustawy o PPP. Dzięki przepisom władze miasta mogły zwrócić się do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o opinię zasadności takiego rozwiązania.

Jak podkreślił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, w Giżycku realizacja mieszkań w formule PPP łączy się z w gminie z powstaniem lokali w ramach „Mieszkania Plus”. Kwieciński zaznaczył także, że ministerstwo promuje ideę PPP i chce, żeby instytucje publiczne chętnie z niej korzystały, a pozytywna opinia ma stanowić zachętę do wykorzystania możliwości, jakie daje partnerstwo publiczno-prywatne.

Pozytywna opinia resortu przyczyni się do wybudowania w mieście 100 mieszkań, w których wysokość czynszu określą lokalne władze. Lokale będą dostępne w metrażu 50 do 80 mkw. Inwestycja ma zostać przygotowana przy wsparciu „Mieszkania Plus”.

O realizacji 100 mieszkań w Giżycku mówi projekt Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Giżycko w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Mikołaj ⋅ 16-02-2019 | 08:51

PRL-BIS niestety. PIS to cholerne komuchy.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Przemyskimieszkania na sprzedaż powiat Tucholskidomy na wynajem gmina Pilznodomy na wynajem gmina Przeworskmieszkania na sprzedaż w Starych Sierzputachdomy na sprzedaż w Górkachmieszkania na wynajem w Starym Luboszu

Deweloperzy

);