Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto chce pionierskiej inwestycji mieszkaniowej

Magdalena Hojniak | 2019-02-14

Miasto chce pionierskiej inwestycji mieszkaniowej
W Giżycku powstana mieszkania w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Po raz pierwszy w Polsce powstaną mieszkania w formule PPP. Czynsze będzie regulowała gmina.

Mieszkania w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) mają powstać w Giżycku. Inwestycja będzie pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Możliwość jej przeprowadzenia zagwarantowała przyjęta w 2018 r. nowelizacja ustawy o PPP. Dzięki przepisom władze miasta mogły zwrócić się do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o opinię zasadności takiego rozwiązania.

Jak podkreślił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, w Giżycku realizacja mieszkań w formule PPP łączy się z w gminie z powstaniem lokali w ramach „Mieszkania Plus”. Kwieciński zaznaczył także, że ministerstwo promuje ideę PPP i chce, żeby instytucje publiczne chętnie z niej korzystały, a pozytywna opinia ma stanowić zachętę do wykorzystania możliwości, jakie daje partnerstwo publiczno-prywatne.

Pozytywna opinia resortu przyczyni się do wybudowania w mieście 100 mieszkań, w których wysokość czynszu określą lokalne władze. Lokale będą dostępne w metrażu 50 do 80 mkw. Inwestycja ma zostać przygotowana przy wsparciu „Mieszkania Plus”.

O realizacji 100 mieszkań w Giżycku mówi projekt Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Giżycko w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Mikołaj ⋅ 16-02-2019 | 08:51

PRL-BIS niestety. PIS to cholerne komuchy.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Nidzickimieszkania na wynajem powiat Malborskimieszkania na wynajem gmina Kłoczewlokale użytkowe na sprzedaż gmina Brańszczykdomy na sprzedaż w Szarlejskie Hubymieszkania na wynajem w Czerwoncemieszkania na sprzedaż w Bogdanach Wielkich

Deweloperzy

);