Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasta przyciągające inwestorów

2012-02-17

Miasta przyciągające inwestorów

Wśród największych miast Europy Środkowo-Wschodniej najlepszą strategię przyciągania inwestorów zagranicznych mają: Katowice, Kraków i Lublin.

Spośród największych miast Europy Środkowo-Wschodniej najlepszą strategię przyciągania inwestorów zagranicznych mają: Katowice (1 miejsce), Kraków (2 miejsce) i Lublin 3 (miejsce) – wynika z zestawienia „European Cities and Regions of the Future 2012/2013”, które zostało opracowane przez analityków FDI Intelligence – specjalistycznej dywizji należącej do grupy Financial Times. Dobrze została oceniona również strategia przyciągania inwestorów zagranicznych przez polskie regiony. Małopolsce przypadły lokaty: 17. w Europie i 1. wśród regionów wschodnioeuropejskich, a Opolszczyźnie odpowiednio 22. na Starym Kontynencie i 2. w regionie.

W zestawieniu analizie poddano łącznie 253 miast Starego Kontynentu i 110 regionów europejskich. Na ocenę całościową wpłynęło sześć czynników: efektywność kosztowa, infrastruktura, jakość życia, kapitał ludzki, potencjał gospodarczy i przyjazność dla biznesu. W ogólnej ocenie ośrodków europejskich spośród polskich miast najwyżej oceniona została Warszawa (21 miejsce – awans o jedną pozycję w porównaniu do poprzedniej edycji zestawienia). W rankingu miast o największym potencjale dla inwestorów stolicy przypadła 3. lokata w Europie Wschodniej (w pierwszej dziesiątce, na 9. miejscu, znalazł się Kraków). Warszawa okazała się także przyjazna dla biznesu (4. miejsce), wyprzedzając w tym aspekcie m.in. Pragę, Paryż i Kopenhagę.

Źródło: KRN.pl | 2012-02-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania na wynajemgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowomiejskimieszkania na sprzedaż powiat Sieradzkilokale użytkowe na wynajem gmina Kazanówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Cewicemieszkania na sprzedaż w Mechliniemieszkania na sprzedaż w Miłosnejmieszkania na wynajem w Wrzący

Deweloperzy

);