Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasta potrzebują wsparcia

Magdalena Hojniak | 2019-04-24

Miasta potrzebują wsparcia
Małe i średnie miasta potrzebują programu wsparcia

Związek Miast Polskich podsumował wyzwania i problemy, z jakimi muszą zmierzyć się polskie miasta. Potrzebny jest program wsparcia.

Po konsultacjach z prezydentami i burmistrzami sporządzono raport na temat aktualnego stanu średnich i małych miast oraz ich potrzeb. Interwencji wymaga przede wszystkim pogarszający się stan finansowy w polskich miastach. Jako problem zdiagnozowano również kondycję historycznej zabudowy w centrach oraz bezowocną politykę mieszkaniową – zarówno w odniesieniu do „Mieszkania Plus”, jak i specustawy.

Jak się okazuje, w zakresie polityki transportowej są widoczne spore braki. Nieefektywność przejawia się też w związku z polityką energetyczną, przestrzenną i transportową. Nadal obserwuje się braki, jeśli chodzi o plany rozwoju przestrzennego i społeczno-gospodarczego. Natychmiastowego przeciwdziałania wymagają skoki cen za energię elektryczną, wodę oraz odpady.

Skorygować należy też rozwiązania dotyczące transportu ekologicznego. Miasta coraz bardziej tracą swoje funkcje miastotwórcze, a to w połączeniu z brakiem mieszkań oraz starzeniem się społeczeństwa prowadzi do wyludniania się niewielkich ośrodków miejskich, które przestają być atrakcyjne dla młodych mieszkańców.

Uczestnicy Kongresu Miast Małych i Średnich dostrzegli potrzebę wdrożenia zaktualizowanego programu wsparcia, który odpowiadałby na bieżące potrzeby tego typu struktur miejskich.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Lidia ⋅ 25-04-2019 | 09:50

W starych miastach zmagamy się z problemem lokalizacji pojemników na śmieci w związku ze ścisłą zabudową domów i brakiem bram wjazdowych

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniakamienice na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Bydgoszczdomy na wynajem powiat Inowrocławskimieszkania na sprzedaż gmina Dobryszycelokale użytkowe na sprzedaż gmina Janówdomy na sprzedaż w Woli Pawłowskiejdomy na wynajem w Korzeńskumieszkania na wynajem w Rybakówka

Deweloperzy

);