Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasta potrzebują wsparcia

Magdalena Hojniak | 2019-04-24

Miasta potrzebują wsparcia
Małe i średnie miasta potrzebują programu wsparcia

Związek Miast Polskich podsumował wyzwania i problemy, z jakimi muszą zmierzyć się polskie miasta. Potrzebny jest program wsparcia.

Po konsultacjach z prezydentami i burmistrzami sporządzono raport na temat aktualnego stanu średnich i małych miast oraz ich potrzeb. Interwencji wymaga przede wszystkim pogarszający się stan finansowy w polskich miastach. Jako problem zdiagnozowano również kondycję historycznej zabudowy w centrach oraz bezowocną politykę mieszkaniową – zarówno w odniesieniu do „Mieszkania Plus”, jak i specustawy.

Jak się okazuje, w zakresie polityki transportowej są widoczne spore braki. Nieefektywność przejawia się też w związku z polityką energetyczną, przestrzenną i transportową. Nadal obserwuje się braki, jeśli chodzi o plany rozwoju przestrzennego i społeczno-gospodarczego. Natychmiastowego przeciwdziałania wymagają skoki cen za energię elektryczną, wodę oraz odpady.

Skorygować należy też rozwiązania dotyczące transportu ekologicznego. Miasta coraz bardziej tracą swoje funkcje miastotwórcze, a to w połączeniu z brakiem mieszkań oraz starzeniem się społeczeństwa prowadzi do wyludniania się niewielkich ośrodków miejskich, które przestają być atrakcyjne dla młodych mieszkańców.

Uczestnicy Kongresu Miast Małych i Średnich dostrzegli potrzebę wdrożenia zaktualizowanego programu wsparcia, który odpowiadałby na bieżące potrzeby tego typu struktur miejskich.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Lidia ⋅ 25-04-2019 | 09:50

W starych miastach zmagamy się z problemem lokalizacji pojemników na śmieci w związku ze ścisłą zabudową domów i brakiem bram wjazdowych

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażkamienice na sprzedażmieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Kartuskilokale użytkowe na wynajem powiat Lipnowskidomy na wynajem gmina Skokidomy na wynajem gmina Trzebnicamieszkania na sprzedaż w Janikach Wielkichmieszkania na wynajem w Kozłowiemieszkania na wynajem w Jakubowie

Deweloperzy

);