Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasta podpisały proekologiczną deklarację

Magdalena Hojniak | 2018-12-07

Miasta podpisały proekologiczną deklarację
Podczas Szczytu Klimatyczny zorganizowano Szczyt Miejski

Podczas Szczytu Miejskiego miasta zadeklarowały chęć współpracy w związku z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym i ochroną powietrza.

Odbywający się w Katowicach Szczyt Klimatyczny stał się okazją do zorganizowania Szczytu Miejskiego „Miasta dla klimatu”. Uczestniczące w posiedzeniu miasta podpisały Deklarację Katowicką, która objęła współpracę w ramach platformy NAZCA. Dołączające do niej miasta wyraziły chęć do wspólnego podejmowania działań. Mają się one przyczyniać do dbałości o czyste powietrze, a także przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Tego typu aktywność miast jest istotna, ponieważ to one w największym stopniu odpowiadają za kondycję środowiska. Zużywają bowiem 70 proc. energii, a także odpowiadają za 75 proc. globalnego zanieczyszczenia, w tym gazy cieplarniane, a według szacunków za ok. 30 lat w miastach będzie żyć 70 proc. ludności. 


Do platformy NAZCA przynależy już 9,4 tys. ośrodków miejskich oraz 125 regionów. Włączają się do niej również organizacje pozarządowe z całego świata, a także partnerzy biznesowi. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że skuteczność polityki klimatycznej jest możliwa jedynie pod warunkiem skoordynowania działań. Obejmie to również propagowanie współpracy międzynarodowej.

Platforma służy gromadzeniu informacji o podejmowanych na rzecz klimatu oraz środowiska działań i podlega Sekretariatowi ds. Zmian Klimatu ONZ. Ponadto ma pomagać odpowiednio kształtować politykę regionalną, miejską i biznesową.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-12-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Działka inwestycyjna
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Przepiękny dom jednorodzinny
Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat Bytowskilokale użytkowe na wynajem powiat Pyrzyckimieszkania na wynajem gmina Dębowa Łąkadomy na sprzedaż gmina Bielsk Podlaskimieszkania na sprzedaż w Motycedomy na sprzedaż w Władysławowiemieszkania na wynajem w Piekarach

Deweloperzy