Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasta podpisały proekologiczną deklarację

Magdalena Hojniak | 2018-12-07

Miasta podpisały proekologiczną deklarację
Podczas Szczytu Klimatyczny zorganizowano Szczyt Miejski

Podczas Szczytu Miejskiego miasta zadeklarowały chęć współpracy w związku z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym i ochroną powietrza.

Odbywający się w Katowicach Szczyt Klimatyczny stał się okazją do zorganizowania Szczytu Miejskiego „Miasta dla klimatu”. Uczestniczące w posiedzeniu miasta podpisały Deklarację Katowicką, która objęła współpracę w ramach platformy NAZCA. Dołączające do niej miasta wyraziły chęć do wspólnego podejmowania działań. Mają się one przyczyniać do dbałości o czyste powietrze, a także przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Tego typu aktywność miast jest istotna, ponieważ to one w największym stopniu odpowiadają za kondycję środowiska. Zużywają bowiem 70 proc. energii, a także odpowiadają za 75 proc. globalnego zanieczyszczenia, w tym gazy cieplarniane, a według szacunków za ok. 30 lat w miastach będzie żyć 70 proc. ludności. 


Do platformy NAZCA przynależy już 9,4 tys. ośrodków miejskich oraz 125 regionów. Włączają się do niej również organizacje pozarządowe z całego świata, a także partnerzy biznesowi. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że skuteczność polityki klimatycznej jest możliwa jedynie pod warunkiem skoordynowania działań. Obejmie to również propagowanie współpracy międzynarodowej.

Platforma służy gromadzeniu informacji o podejmowanych na rzecz klimatu oraz środowiska działań i podlega Sekretariatowi ds. Zmian Klimatu ONZ. Ponadto ma pomagać odpowiednio kształtować politykę regionalną, miejską i biznesową.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-12-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

NY Residence, lokal usługowy
START CITY
Sand Hotel ****
Nowa 5 dzielnica - lokale...

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemgaraże do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Biała Podlaskalokale użytkowe na wynajem powiat Rawskidomy na sprzedaż gmina Gozdnicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Żukowodomy na wynajem w Rakutowiemieszkania na sprzedaż w Ulowiemieszkania na wynajem w Grabniku

Deweloperzy

);