Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Materiały budowlane znów staniały

2009-08-07

Materiały budowlane znów staniały

W lipcu 2009 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 6 grupach towarowych materiałów budowlanych, w 3 wzrosły, a w 2 nie zmieniły się. Najbardziej staniały silikaty – ponad 5 proc.

Jak podaje Grupa PSB S.A. – śledząca na bieżąco ceny materiałów budowlanych –  lipcu 2009 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 6 grupach towarowych, w 3 wzrosły, a w 2 nie zmieniły się. Najbardziej staniały silikaty (o 5,2 proc.), sucha zabudowa wnętrz (o 4,2 proc.) i izolacje termiczne (o 3,5 proc.), a minimalnie (o 0,1-0,9 proc.) gazobetony, drewno i materiały drewnopochodne oraz chemia budowlana. Ceny materiałów ściennych ceramicznych oraz stolarki otworowej nie zmieniły się. Wzrosły natomiast ceny pokryć i folii dachowych, rynien (o 2,2 proc.), a o mniej niż 1 proc. ceny materiałów izolacji wodochronnej oraz narzędzi i sprzętu budowlanego.

W kategorii „inne” spadły jedynie ceny cementu i wapna o 0,5 proc., o tyleż wzrosły ceny farb, lakierów, tapet, a o 0,3 proc. ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i wentylacji. W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.
 
Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w lipcu 2009 r. były wyższe o ponad 3 proc. niż przed rokiem. A rok 2008 był bardzo dobrym rokiem dla branży.

Choć sezon wakacyjny w pełni, PSB S.A. obserwuje wzmożony ruch. Ruszają budowy, które były planowane na I i II kwartał br. Dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie kryzys dał się szczególnie we znaki.

Źródło: Grupa PSB S.A. | 2009-08-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Ruda Śląskamieszkania na sprzedaż powiat Radziejowskilokale użytkowe na wynajem gmina Sierpcdomy na sprzedaż gmina Rypinmieszkania na wynajem w Stawkachdomy na wynajem w Antoniniedomy na sprzedaż w Równie

Deweloperzy

);