Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Materiały budowlane znów staniały

2009-08-07

Materiały budowlane znów staniały

W lipcu 2009 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 6 grupach towarowych materiałów budowlanych, w 3 wzrosły, a w 2 nie zmieniły się. Najbardziej staniały silikaty – ponad 5 proc.

Jak podaje Grupa PSB S.A. – śledząca na bieżąco ceny materiałów budowlanych –  lipcu 2009 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 6 grupach towarowych, w 3 wzrosły, a w 2 nie zmieniły się. Najbardziej staniały silikaty (o 5,2 proc.), sucha zabudowa wnętrz (o 4,2 proc.) i izolacje termiczne (o 3,5 proc.), a minimalnie (o 0,1-0,9 proc.) gazobetony, drewno i materiały drewnopochodne oraz chemia budowlana. Ceny materiałów ściennych ceramicznych oraz stolarki otworowej nie zmieniły się. Wzrosły natomiast ceny pokryć i folii dachowych, rynien (o 2,2 proc.), a o mniej niż 1 proc. ceny materiałów izolacji wodochronnej oraz narzędzi i sprzętu budowlanego.

W kategorii „inne” spadły jedynie ceny cementu i wapna o 0,5 proc., o tyleż wzrosły ceny farb, lakierów, tapet, a o 0,3 proc. ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i wentylacji. W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.
 
Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w lipcu 2009 r. były wyższe o ponad 3 proc. niż przed rokiem. A rok 2008 był bardzo dobrym rokiem dla branży.

Choć sezon wakacyjny w pełni, PSB S.A. obserwuje wzmożony ruch. Ruszają budowy, które były planowane na I i II kwartał br. Dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie kryzys dał się szczególnie we znaki.

Źródło: Grupa PSB S.A. | 2009-08-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażgaraże na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Kościerskidomy na wynajem powiat Rypińskidomy na sprzedaż gmina Puckdomy na sprzedaż gmina Gozdowodomy na sprzedaż w Brzezinkachdomy na wynajem w Kościeniewiczachmieszkania na wynajem w Prusinowie

Deweloperzy

);