Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Materiały budowlane już nie drożeją

2007-09-07

Materiały budowlane już nie drożeją

W ciągu trzech miesięcy koszt budowy 150-metrowego domu wzrósł o 6 proc. Wzrosną ceny m.in. stolarki drzwiowej i okiennej, chemii budowlanej i płytek ceramicznych.

W ciągu trzech miesięcy koszt budowy 150-metrowego domu wzrósł o 6 proc. Wzrosną ceny m.in. stolarki drzwiowej i okiennej, chemii budowlanej i płytek ceramicznych – donosi w swym raporcie „Gazeta Prawna”.

Po wiosennej gorączce ceny materiałów budowlanych zaczęły się stabilizować, a niektóre nawet spadać – czytamy. – Zdaniem ekspertów nie ma jednak mowy o tym, by ceny wróciły do poziomów z początku roku. Ceny materiałów, których brakowało przez blisko rok (głównie ceramiki ściennej), wzrosły nawet o 200 proc., a teraz spadły o 20-30 proc. i ustabilizowały się. Tanieje ceramika ścienna, w mniejszym stopniu betony komórkowe. Wskutek importu o około 10 proc. staniała płyta OSB. Zmniejszyły się też kolejki w hurtowniach i składach budowlanych. W większości składów budowlanych nie ma już długoterminowych zapisów na materiały, np. na cegłę czy wełnę. Na materiały budowlane trzeba czekać najwyżej kilkanaście dni, ale nie na wszystkie.

Drożeją i będą drożeć te wyroby, których ceny nie wzrosły w tym roku, a wyższe koszty pracy i wyższe ceny surowców taką podwyżkę wymuszają – podaje „Gazeta Prawna”. Należy liczyć się ze wzrostem cen m.in. stolarki drzwiowej i okiennej, chemii budowlanej, farb, materiałów instalacyjnych, płytek ceramicznych czy narzędzi. Trudno natomiast prognozować skalę tych podwyżek, zwłaszcza, że ceny materiałów budowlanych są zróżnicowane regionalnie.

Więcej informacji oraz kosztorys budowy domu jednorodzinnego o powierzchni około 150 m kw.„Gazecie Prawnej".

Źródło: „Gazeta Prawna”, 7–9.09.2007 | 2007-09-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Ciechanowskidomy na sprzedaż powiat M. Zabrzedomy na wynajem gmina Brzuzemieszkania na wynajem gmina Stara Dąbrowamieszkania na sprzedaż w Dąbrowejdomy na sprzedaż w Kaszewach Dwornychmieszkania na wynajem w Jurzynku

Deweloperzy

);