Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Małopolskie inwestycje: Angel City

2006-12-07

Małopolskie inwestycje: Angel City

Na początku listopada ruszyły prace przy budowie Angel City, zespołu ekskluzywnych budynków mieszkalnych przy ul. Warszawskiej. Jest to kolejna, po Angel Plaza przy ul. Zwierzynieckiej i kamienicy przy ul. Sławkowskiej, inwestycja Angel Poland Holdings.

Na początku listopada ruszyły prace przy budowie Angel City, zespołu ekskluzywnych budynków mieszkalnych przy ul. Warszawskiej. Jest to kolejna, po Angel Plaza przy ul. Zwierzynieckiej i kamienicy przy ul. Sławkowskiej, inwestycja Angel Poland Holdings.

Obecnie firma jest w trakcie realizacji około 5 tysięcy mieszkań w głównych miastach Polski, z czego 2,5 tysiąca mieszkań buduje w Wilanowie w Warszawie, a 1,5 tysiąca – we Wrocławiu. W Krakowie ma powstać około tysiąca mieszkań. Pragniemy rozszerzyć działalność na wszystkie główne, a także niektóre mniejsze miasta w Polsce – zapowiada Ron Ben Shahar, prezes Angel Poland Holdings. – Swoją ofertę kierujemy głównie do klasy średniej i wyższej. Budujemy mieszkania luksusowe, przykładając bardzo dużą wagę do wyboru lokalizacji i projektu.

Nieopodal Galerii Krakowskiej powstaną dwa niezależne kompleksy sześciokondygnacyjnych budynków mieszczących w sumie około 350 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Podobnie jak pozostałe inwestycje Angel Poland Holdings będą to mieszkania luksusowe. Na ostatnim piętrze znajdą się penthouse`y z zielonymi tarasami. W dwukondygnacyjnych garażach podziemnych powstanie 414 miejsc parkingowych.

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponad połowa mieszkań już została zarezerwowana. Jak przewiduje Witold Indrychowski, project manager firmy, w ciągu najbliższych trzech, czterech miesięcy powinno zostać sprzedane około 70 proc. mieszkań. Wśród nabywców mniej więcej połowę stanowią Polacy, a pozostali to inwestorzy zagraniczni, głównie z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Cena metra kwadratowego wynosi 2200 – 3100 euro netto.

Projekt architektoniczny został stworzony przez IQ Group Consortium przy współpracy z Gottesman Szmelcman Architekture SARL. Staraliśmy się wpasować w istniejącą zabudowę i nawiązać (poprzez zastosowane materiały) do zabudowy śródmiejskiej – mówi Piotr Nawara, przedstawiciel firmy projektowej. – Zależało nam na tym, aby ta duża inwestycja w pewien sposób nawiązywała do tradycji historycznej miasta. Zarówno pod względem formy architektonicznej, jak i użytych materiałów (cegła ceramiczna, drewno), przyjęliśmy rozwiązania klasyczne.

Generalnym wykonawcą jest spółka Erbud, która buduje również poprzednią inwestycję przy ul. Zwierzynieckiej. Zakończenie prac przewidziano na pierwszy kwartał 2008 roku.

(mak)

Zobacz więcej: Angel City

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 25/2006 | 2006-12-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniagaraże na sprzedażdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat Suskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Leszczyńskidomy na wynajem gmina Lgota Wielkamieszkania na sprzedaż gmina Łowiczmieszkania na wynajem w Nadborowiemieszkania na wynajem w Chłopachmieszkania na wynajem w Zamieściu

Deweloperzy

);