Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Małopolski Ogród Sztuki

2012-03-26

Małopolski Ogród Sztuki

Przy ul. Rajskiej powstaje nowoczesny budynek. Jego forma nawiązuje do zburzonej pod nową inwestycję hali – dawnej ujeżdżalni koni.

Przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie powstaje Małopolski Ogród Sztuki. Jego forma (zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków) nawiązuje do dawnej ujeżdżalni koni, która znajdowała w miejscu pod nową inwestycję, a została zburzona w lutym 2010 r.

Jedyna zachowana ściana historyczna ujeżdzalni została odnowiona, a ubytki w murze uzupełniono pochodzącą z rozbiórki cegłą „austriacką”. Ukończono i odsłonięto szklano-ceramiczną elewację od strony ul. Szujskiego (wykończenie podobne jest do zrealizowanego na budynku Pawilonu Wyspiańskiego). Montowane są także ceramiczne żaluzje dachowe. We wnętrzach trwają natomiast prace wykończeniowe.

Inicjatorem budowy jest Teatr im. Juliusza Słowackiego. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nowy obiekt ma służyć dwóm instytucjom: Teatrowi im Juliusza Słowackiego i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. W skrzydle od ul. Szujskiego powstaje nowoczesna mediateka, w której gromadzone będą multimedialne zasoby książek i muzyki. Z kolei skrzydło od ul. Rajskiej  zagospodarowane zostanie przez teatr. Powstaje tam wielofunkcyjna sala widowiskowa na 150-300 miejsc (w zależności od konfiguracji przestrzeni), przeznaczona na organizacje spektakli, koncertów, wystaw, seansów filmowych, sympozjów i konferencji czy pokazów mody. Otwarcie obiektu zaplanowano na jesień.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki na wynajeminne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Płocklokale użytkowe na sprzedaż powiat Żarskilokale użytkowe na wynajem gmina Wolanówmieszkania na wynajem gmina Lipnomieszkania na sprzedaż w Piątku Małymmieszkania na sprzedaż w Kunkachdomy na wynajem w Parłowo

Deweloperzy

);