Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Małe jest dochodowe

2011-06-08

Małe jest dochodowe

Ku zaskoczeniu dużych sieci handlowych, inwestycje w małe sklepy osiedlowe doprowadzają do odwrotu klientów od największych hipermarketów.

Ku zaskoczeniu dużych sieci handlowych, inwestycje w małe sklepy osiedlowe doprowadzają do odwrotu klientów od największych hipermarketów. Budowanie małych marketów przez takie sieci jak Lidl, Tesco, Carrefour czy Biedronka doprowadziło do sytuacji, w której klienci przestali dostrzegać konieczność jeżdżenia na zakupy do dużych aglomeracji.

Sklepy pod logo Tesco Extra mogą pochwalić się nawet dwucyfrowymi wzrostami liczby klientów, podczas gdy nasze hipermarkety mają stałą liczbę klientów. W ich przypadku można mówić o stagnacji – przyznaje w „Dzienniku Gazeta Prawna” Michał Sikora z Tesco Polska.

Ostatnie badania dotyczące sytuacji małych sklepów w Polsce, przeprowadzone na zlecenie Katedry Poziomu Życia i Konsumpcji Szkoły Głównej Handlowej, potwierdzają zmianę zwyczajów zakupowych Polaków. Wynika z nich, że 23 proc. Polaków robi w małych marketach większe, dwu- lub trzydniowe zakupy. Sieci mają w planach modernizowanie i rozbudowę istniejących hipermarketów dla utrzymania przy nich dotychczasowych klientów.

 

Źródło: „Dzienniku Gazeta Prawna” | 2011-06-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęgaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Międzychodzkidomy na sprzedaż powiat Monieckimieszkania na sprzedaż gmina Skomlinmieszkania na sprzedaż gmina Puckmieszkania na sprzedaż w Krzepiniemieszkania na sprzedaż w Wopachdomy na wynajem w Karwowie

Deweloperzy

);