Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Magistrat w leasingu

2011-07-08

Magistrat w leasingu

Magistrat we Wrocławiu chce oddać w leasing swoje budynki.

Po wakacjach ma zostać ogłoszony przetarg na budynki magistratu, donosi „Gazeta Wrocławska”. Są to kamienice znajdujące się przy ulicach Zapolskiej, Bogusławskiego, Świdnickiej, Oławskiej.

Leasing budynków ma być sposobem na znalezienie pieniędzy. Zysk z transakcji ma wynieść ok. 100 mln zł. Dzięki tej formie umowy gmina nadal będzie korzystać z budynków. Nie dojdzie do przeniesienia urzędników i dezorganizacji działania Rady Miasta. Przez następne 10 lat magistrat poniesie koszty płacenia rat i czynszu za dzierżawę gruntu. Zabezpieczeniem dla gminy ma stać się ustalenie ceny wykupu budynków zawartej w umowie leasingu. Dzięki temu magistrat nie będzie narażony na ewentualne straty związane ze zmianami na rynku nieruchomości.

„Gazeta Wrocławska” dowiedziała się, że miasto szuka już nabywcy na budynek przy ul. Oławskiej wyceniony na 35 mln zł. W związku z tym nie ma pewności, że budynek ten zostanie oddany w leasing.

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 07.07.2011 | 2011-07-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowodworskidomy na sprzedaż powiat M. Koninlokale użytkowe na sprzedaż gmina Siemiatyczedomy na wynajem gmina Płońskdomy na wynajem w Nowym Bosewiedomy na wynajem w Jakunówkudomy na wynajem w Budkach

Deweloperzy

);