Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Magistrackie plany względem Swoszowic

2006-04-27

Magistrackie plany względem Swoszowic

W połowie kwietnia br. pod obrady Rady Miasta wpłynął prezydencki projekt uchwały przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Krakowa w sprawie utworzenia osiedla Uzdrowisko Swoszowice. Osiedle to ma powstać jako jednostka pomocnicza niższego rzędu, w ramach Dzielnicy X.

W połowie kwietnia br. pod obrady Rady Miasta wpłynął prezydencki projekt uchwały przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Krakowa w sprawie utworzenia osiedla Uzdrowisko Swoszowice. Osiedle to ma powstać jako jednostka pomocnicza niższego rzędu, w ramach Dzielnicy X. Projekt uchwały zawiera również propozycję przebiegu granic stref ochronnych na obszarze Uzdrowiska. Według przedstawionych założeń zostałby on przedłożony do wglądu mieszkańcom Krakowa. Przez okres trzech tygodni w kancelarii krakowskiego Magistratu oraz w siedzibach poszczególnych Rad i Zarządów Dzielnic będzie można zapoznać się z jego treścią oraz wyrazić własną opinię. Po upływie terminu składania opinii Radzie Miasta przedstawione będą wyniki przeprowadzonej konsultacji. Wyniki konsultacji (podane również do wiadomości publicznej) mają jednakże charakter wyłącznie opiniodawczy. Powołanie osiedla Uzdrowisko Swoszowice stało się konieczne, ponieważ granice obszaru, któremu ma zostać nadany status uzdrowiska, pokrywają się z granicami administracyjnymi dzielnicy i osiedla. Przeprowadzenie konsultacji jest niezbędnym wymogiem formalno-prawnym w procesie tworzenia w obrębie gminy miejskiej obszaru o charakterze uzdrowiskowym. Etap ten poprzedza przekazanie Radzie Miasta projektu tymczasowego statutu uzdrowiska. Swoszowickie uzdrowisko będzie jedynym w kraju obszarem uzdrowiskowym położonym w obrębie dużej aglomeracji miejskiej.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2006 | 2006-04-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Biłgorajskimieszkania na sprzedaż powiat M. Częstochowamieszkania na wynajem gmina Żytnodomy na sprzedaż gmina Stary Lubotyńmieszkania na sprzedaż w Zagrobladomy na wynajem w Śmiarowiemieszkania na sprzedaż w Nowej Cerkiewie

Deweloperzy

);