Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Magazyny do wynajęcia

2010-12-27

Magazyny do wynajęcia

Deweloperzy coraz chętniej wznoszą magazyny na zamówienie. Dzięki temu zyskują gwarancję, że nie powiększają już i tak wysokiego wskaźnika pustostanów.

Deweloperzy coraz chętniej wznoszą magazyny na zamówienie. Dzięki temu zyskują gwarancję, że nie powiększają już i tak wysokiego wskaźnika pustostanów.

W 2010 roku zostało ukończonych blisko 90 tys. m kw. nowoczesnych magazynów, w tym kolejną fazę projektu Ideal Idea w I strefie warszawskiej oraz drugi budynek w Panattoni Park Ożarów. Wpłynęło to na zwiększoną podaż powierzchni magazynowej w stolicy, której wzrost wyniósł 22,3 tys. m kw., przekraczając 2,42 mln m kw. - podaje "Puls Biznesu". Na rynkach regionalnych oddane zostały do użytku w sumie cztery budynki: Centrum Logistyczne Kowale firmy 7R Logistic w Gdańsku, Panattoni Park Czeladź na Górnym Śląsku, drugi budynek w Panattoni Park Wrocław oraz magazyn typu BTS zbudowany przez Panattoni dla firmy HM w Gądkach pod Poznaniem. Ich powierzchnia przekracza ogółem 67 tys. m kw.

W III kwartale wynajętych zostało nieco ponad 360 tys. m kw., co oznacza wzrost o 55 proc. w stosunku do tego samego okresu 2009  roku nowe umowy objęły ponad 260 tys. m kw. powierzchni magazynowych, z kolei renegocjacje i przedłużenia blisko 100 tys. m kw. Najwyższy poziom aktywności odnotowany został w ramach rynku warszawskiego i na Górnym Śląsku, gdzie wynajęto odpowiednio: 127 tys. m kw. i 110 tys. m kw. Największą transakcją, jaką sfinalizowano w trzecim kwartale, było przedłużenie dotychczasowej umowy najmu i powiększenie powierzchni zajmowanej przez firmę Fiege w ProLogis Park Dąbrowa.

Tendencja spadkowa czynszów na początku 2009 roku., ustabilizowała się tylko w: Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. W przeważającej części rynków regionalnych, jak również w warszawskiej II i III strefie, stawki czynszów sięgają od 2 do 3 EUR za m kw. Ceny są wyższe na rynkach, gdzie ilość wolnych powierzchni jest ograniczona, np. w Krakowie i Gdańsku. Tam stawki przekraczają 3 EUR za m kw.

 

 

Źródło: "Puls Biznesu" 23.12.2010 | 2010-12-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemdomy na wynajem powiat Wieluńskimieszkania na sprzedaż powiat Włocławskimieszkania na wynajem gmina Rumiadomy na sprzedaż gmina Garbatka-Letniskomieszkania na sprzedaż w Kamiennejmieszkania na wynajem w Kaliskudomy na sprzedaż w Nowym Chojnie

Deweloperzy

);