Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Luksusowa noclegownia

2008-09-30

Luksusowa noclegownia

W Raciborzu zostanie otwarty nowoczesny dom noclegowy dla bezdomnych. Za 2,5 mln zł stary biurowiec zamieni się w najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce.

W Raciborzu zostanie otwarty nowoczesny dom noclegowy dla bezdomnych. Za 2,5 mln zł stary biurowiec zamieni się w najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce – podaje „Dziennik Zachodni”.
 
Dotychczasowy stary dom „Arka N" przy ul. Topolowej zostanie w przyszłości zrównany z ziemią, a na jego miejscu powstanie zbiornik przeciwpożarowy. Bezdomni przeprowadzą się w listopadzie do wyremontowanego biurowca po Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej przy ulicy Wiejskiej – informuje „Dziennik Zachodni". Dzięki pieniądzom uzyskanym z Banku Gospodarstwa Krajowego budynek został ocieplony, wymieniono instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, położono tynki i wstawiono nowe okna. W ośrodku znajdą się jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje z pięknymi łazienkami. W pokojach tych zamieszka jedynie osiem osób.
 
Mieszkańców innych osiedli, zwłaszcza tych biedniejszych, drażni rozmach, z jakim jest budowana nowa Arka – czytamy dalej. Niektórzy sądzą, że bezdomni będą mieć za dobrze, jednak Zenon Stube, dyrektor starego schroniska, uspokaja, że jego podopieczni również będą płacić czynsz – 17 złotych za dzień – i sami utrzymywać dom.

 

Źródło: „Dziennik Zachodni” 23.09.2008 | 2008-09-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Słupskmieszkania na sprzedaż powiat Lublinieckimieszkania na sprzedaż gmina Borne Sulinowodomy na wynajem gmina Sitkówka-Nowinydomy na sprzedaż w Świętochowiedomy na sprzedaż w Suchej Górnejdomy na sprzedaż w Kucze

Deweloperzy

);