Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ludzie sceny angażują się w walkę ze smogiem

Magdalena Hojniak | 2018-05-15

Ludzie sceny angażują się w walkę ze smogiem

W Krakowie ruszyła kampania adresowana do osób używających nieekologicznych pieców. Do akcji włączyli się m.in. znani aktorzy.

Żółta kartka dla krakowian, którzy nie wymienili starych pieców na ekologiczne, jest motywem przewodnim kampanii obecnej w krakowskiej przestrzeni miejskiej od 16 maja. Akcja pod hasłem #NieDuś będzie rozpowszechniana za pomocą powierzchni outdoorowych, a także lokalnej prasy, mediów społecznościowych czy komunikacji miejskiej, a jej twarzami zostali Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau oraz prof. Janusz Skalski.

Żółta kartka, czyli ostatnie ostrzeżenie ma przypomnieć o przepisach, które zaczną obowiązywać już od 1 września 2019 r. Dotyczą one całkowitego zakazu stosowania jako paliw węgla i drewna, a niedostosowanie się do nowego prawa będzie skutkowało konsekwencjami finansowymi. Jednocześnie kampania ma zachęcić mieszkańców posiadających niespełniające określonych w ustawie norm piece do ich wymiany na ekologiczne.

Oprócz znanych osobistość do akcji włączyli się aktywiści z Krakowskiego Alarmu Smogowego i Smogathonu we współpracy z Urzędem Miasta. W kampanii wezmą udział rówież blogerzy, vlogerzy czy działacze społeczni.

Warto nadmienić, że jeszcze tylko do końca br. będzie można starać się o środki na wymianę urządzeń grzewczych. Dotacje są rozdzielane przez władze miasta w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Według szacunków na terenie Krakowa używa się jeszcze 9 tys. palenisk węglowych. Władze miasta chcą tę liczbę zredukować do 3 tys. do końca roku.  

Źródło: KRN.pl | 2018-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
CHE162PI47
Osiedle Klonowe 14
Sand Hotel ****
Apartamenty Lema

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 
Super oferta: / poprzednia następna