Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ludzie sceny angażują się w walkę ze smogiem

Magdalena Hojniak | 2018-05-15

Ludzie sceny angażują się w walkę ze smogiem

W Krakowie ruszyła kampania adresowana do osób używających nieekologicznych pieców. Do akcji włączyli się m.in. znani aktorzy.

Żółta kartka dla krakowian, którzy nie wymienili starych pieców na ekologiczne, jest motywem przewodnim kampanii obecnej w krakowskiej przestrzeni miejskiej od 16 maja. Akcja pod hasłem #NieDuś będzie rozpowszechniana za pomocą powierzchni outdoorowych, a także lokalnej prasy, mediów społecznościowych czy komunikacji miejskiej, a jej twarzami zostali Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau oraz prof. Janusz Skalski.

Żółta kartka, czyli ostatnie ostrzeżenie ma przypomnieć o przepisach, które zaczną obowiązywać już od 1 września 2019 r. Dotyczą one całkowitego zakazu stosowania jako paliw węgla i drewna, a niedostosowanie się do nowego prawa będzie skutkowało konsekwencjami finansowymi. Jednocześnie kampania ma zachęcić mieszkańców posiadających niespełniające określonych w ustawie norm piece do ich wymiany na ekologiczne.

Oprócz znanych osobistość do akcji włączyli się aktywiści z Krakowskiego Alarmu Smogowego i Smogathonu we współpracy z Urzędem Miasta. W kampanii wezmą udział rówież blogerzy, vlogerzy czy działacze społeczni.

Warto nadmienić, że jeszcze tylko do końca br. będzie można starać się o środki na wymianę urządzeń grzewczych. Dotacje są rozdzielane przez władze miasta w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Według szacunków na terenie Krakowa używa się jeszcze 9 tys. palenisk węglowych. Władze miasta chcą tę liczbę zredukować do 3 tys. do końca roku.  

Źródło: KRN.pl | 2018-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Enklawa Białowieska
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Osiedle Lawendowa 3
Domy Piltza 16
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Brodnickilokale użytkowe na wynajem powiat M. Tarnobrzegdomy na sprzedaż gmina Działdowodomy na sprzedaż gmina Brańskmieszkania na wynajem w Przybyłowiedomy na sprzedaż w Nowym Ostrowiedomy na wynajem w Oklinach

Deweloperzy