Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lotniska będą budowane szybciej

2009-01-12

Lotniska będą budowane szybciej

Decyzja o budowie lotniska publicznego rozstrzygnie o lokalizacji inwestycji, podziale nieruchomości oraz zastąpi pozwolenie na budowę.

 

Decyzja o budowie lotniska publicznego rozstrzygnie o lokalizacji inwestycji, podziale nieruchomości oraz zastąpi pozwolenie na budowę – podaje „Gazeta Prawna”.
 
Dzięki temu, że do przygotowania inwestycji będzie potrzebna tylko jedna specjalna decyzja – zezwolenie na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego – budowa lotnisk publicznych zostanie skrócona do minimum. Jak czytamy dalej, właściciele nieruchomości przejmowanych pod drogi otrzymają wyższe odszkodowania, ale pod warunkiem, że szybko opuszczą przejęte działki. Będzie to możliwe dzięki uchwalonej na ostatnim posiedzeniu Sejmu ustawie o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego.
 
Nowa regulacja będzie dotyczyła zarówno budowy, jak i przebudowy oraz rozbudowy lotnisk już istniejących. Zezwolenie na budowę lotniska publicznego będzie wydawał wojewoda najpóźniej w terminie trzech miesięcy od złożenia wniosku przez inwestora – podaje dziennik. Wywłaszczanym właścicielom lub użytkownikom wieczystym ma przysługiwać odszkodowanie. Decyzję w tej sprawie wyda wojewoda w terminie 30 dni od dnia, w którym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji stanie się ostateczna.
 

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 12.01.2009 | 2009-01-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Biłgorajskidomy na sprzedaż powiat M. Częstochowalokale użytkowe na sprzedaż gmina Strzelce Wielkielokale użytkowe na wynajem gmina Gołymin-Ośrodekdomy na wynajem w Kruszewo-Wypychachmieszkania na wynajem w Jaworzemieszkania na sprzedaż w Masłowie

Deweloperzy

);