Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lokum za pięćset złotych miesięcznie

2006-07-21

Lokum za pięćset złotych miesięcznie

Rata kredytu hipotecznego w wysokości zaledwie kilkuset złotych? To możliwe, gdy państwo dopłaci do odsetek. Ale z tej oferty skorzystają głównie mieszkańcy małych miejscowości.

Rata kredytu hipotecznego w wysokości zaledwie kilkuset złotych? To możliwe, gdy państwo dopłaci do odsetek. Ale z tej oferty skorzystają głównie mieszkańcy małych miejscowości – twierdzi „Rzeczpospolita”.
W swoim sejmowym exposé – przypomina dziennik – premier Jarosław Kaczyński obiecał tanie kredyty mieszkaniowe, dla których rata miesięczna wynosiłaby 500 zł. Analitycy wiążą ten pomysł z przyjętą niedawno przez Sejm ustawą o finansowym wsparciu rodzin, które chcą kupić mieszkania o powierzchni do 75 m kw. lub domy jednorodzinne do 140 m kw. Zakłada ona, że przez osiem lat państwo będzie zwracać obywatelom połowę odsetek od kredytów hipotecznych.

- Co oznacza rata 500 zł miesięcznie za własne mieszkanie? Że przez 25 lat uzbieramy - bez odsetek - ledwie 150 tys. zł. Już obecnie w dużych miastach niewiele się za to kupi - mówi "Rz" Krzysztof Oppenheim, doradca finansowy i właściciel firmy Oppenheim Enterprise. W stolicy 150 tys. złotych starczy na kawalerkę. - Widać, że PiS celuje do swojego elektoratu z małych miejscowości, gdzie są tanie mieszkania, a więc i raty kredytu będą niewielkie. Chce także trafić do osób budujących systemem gospodarczym. Na pewno nie jest to propozycja dla mieszkańców dużych miast - wyjaśnia Michał Macierzyński, analityk portalu bankier.pl.

Według innego rozmówcy „RZ” Roberta Pepłońskiego, doradcy finansowego i prezesa Domu Kredytowego Notus, pomysł premiera może zwiększyć dostępność mieszkań na krótko. Bo większy popyt szybko doprowadzi do podwyżek cen. Zdaniem Pepłońskiego większą pomocą dla Polaków bez własnego lokum byłoby uproszczenie procedur dla deweloperów i opracowanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego w gminach. Dzięki temu powstawałoby więcej mieszkań i domów, a tym samym stałyby się one bardziej dostępne.

Źródło: Grażyna Błaszczak, "Rzeczpospolita", 21.07.2006 | 2006-07-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na zamianękamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Gostyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Wołowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Świedziebnialokale użytkowe na sprzedaż gmina Baboszewomieszkania na sprzedaż w Sulikowiemieszkania na sprzedaż w Malczowiemieszkania na sprzedaż w Kownatach

Deweloperzy

);