Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lofty – rynek z przyszłością

2007-02-01

Lofty – rynek z przyszłością

W Polsce na swoje pięć minut czekają „lofty” – budynki po starych fabrykach, przedsiębiorstwach, które niszczeją niezagospodarowane. Ich atutami są położenie w centrach miast oraz dostęp do wszystkich mediów.


Rynek nieruchomości w ciągu ostatnich miesięcy rozwijał się bardzo dynamicznie. Zakup własnego mieszkania to jednak spory wydatek. Deweloperzy przy tym budują inwestycje coraz dalej od centrum – to jednak nie odstrasza zainteresowanych. Perspektywa rozwoju infrastruktury sprzyja popytowi na mieszkania.

W Polsce na swoje pięć minut czekają „lofty” – budynki po starych fabrykach, przedsiębiorstwach, które niszczeją niezagospodarowane. Ich atutami są położenie w centrach miast oraz dostęp do wszystkich mediów. Przy rozsądnych nakładach finansowych i odrobinie wyobraźni można je przystosować do warunków mieszkalnych. Taka inwestycja otwiera nowe możliwości zysków inwestorom podejmującym się adaptacji tych budynków.

Perspektywa przekwalifikowania dużych powierzchni przemysłowych (dwa poziomy, panoramiczne okna, wysokie pomieszczenia dające poczucie przestrzeni) budzi ogromne zainteresowanie. Nowe pomysły aranżacji takich budynków powodują wzrost ich atrakcyjności wśród potencjalnych klientów. To z kolei może przełożyć się na dużą stopę zwrotu nakładów poniesionych przy zakupie takiej nieruchomości (ok. 20-35%).

Lofty to nieruchomości mające niepowtarzalny charakter. To właśnie te nieruchomości wyróżnia oryginalność i poczucie innowacyjności. Niestety, będzie to oferta dla naprawdę zamożnych.

Ogromne zainteresowanie tego typu nieruchomościami można zaobserwować nie tylko wśród polskich inwestorów, lecz także inwestorów zagranicznych (Anglików, Irlandczyków, Włochów, Niemców, czy Amerykanów). Obcokrajowcy są nie tylko zainteresowani zakupem, lecz także możliwością kredytowania tych przedsięwzięć. Większość z nich chce korzystać z kredytów udzielanych przez banki w Polsce.

Lofty to dobra perspektywa na przyszłość – to nie tylko nowy trend w dziedzinie architektury (poprawiający niedoinwestowane, często zniszczone budynki w dużej liczbie polskich miast), ale przede wszystkim dobra lokata pieniędzy.

Renata Kurnyta
Doradca Finansowy Money Expert SA


Źródło: Money Expert SA | 2007-02-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażmieszkania do kupieniagaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Skarżyskimieszkania na wynajem powiat leskimieszkania na wynajem gmina Łapanówdomy na sprzedaż gmina Pobiedziskamieszkania na sprzedaż w Bagniedomy na sprzedaż w Pełczycachmieszkania na wynajem w Wólce Gołoskiej

Deweloperzy

);