Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łódź z Funduszem Mieszkań na Wynajem

Emilia Rudzka | 2021-07-19

Łódź z Funduszem Mieszkań na Wynajem
W ramach Funduszu oferowane są nowoczesne mieszkania, w których można zamieszkać od razu po podpisan

Łódź zasiliła szeregi miast, w których oferowane są nowoczesne mieszkania na wynajem w ramach Funduszu. Obecnie najemcy mogą skorzystać z 80 lokali w inwestycji zlokalizowanej na łódzkich Bałutach. Kolejne mają zostać zrealizowane w ścisłym centrum miasta.

Nowoczesne mieszkania na wynajem w Łodzi

Dotychczas nowoczesne mieszkania na wynajem oferowane były w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Teraz dołącza do nich Łódź. Nieruchomość Funduszu Mieszkań na Wynajem znajduje się u zbiegu ulic Zgierskiej i Wspólnej. Lokalizacja ta położona jest 15 minut od centrum miasta. Inwestycja jest dobrze skomunikowana z innymi częściami Łodzi, a w pobliżu znajdują się najważniejsze usługi, sklepy, przedszkola i szkoły.

W ramach Funduszu oferowane są nowoczesne mieszkania, w których można zamieszkać od razu po podpisaniu umowy. Łazienki są w pełni wyposażone, a w kuchniach znajduje się sprzęt AGD gotowy do użytkowania przez najemców. Zróżnicowana oferta obejmuje mieszkania o różnych metrażach – od kawalerek o powierzchni 30 mkw. po M4 z powierzchnią niemal 90 mkw.

Najemcy mogą również skorzystać z 84 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a także 52 komórek lokatorskich. We wschodniej części inwestycji znajduje się dostępne dla nich zielone patio. Fundusz zapewnia również obsługę klienta w formie działającego przez 24 godziny serwisu usuwającego awarie i usterki.

W ostatnich latach Łódź określana jest jako miasto z dużym potencjałem rozwojowym. Coraz więcej firm lokuje tu swoje oddziały. Lokalny samorząd otwarty jest na współpracę z biznesem oraz mieszkańcami. Ponadto w mieście zauważalna jest duża migracja zewnętrzna, zwłaszcza w kontekście obywateli wschodniej Europy. Szeregi Łodzi zasilają również studenci.


Przejrzyste warunki dla najemców

Najemca zawiera z Funduszem umowę w formie najmu instytucjonalnego. Dzięki temu ma pewność, że wywiązując się ze swoich zobowiązań, nie zostanie usunięty z lokalu przed terminem zakończenia umowy. Możliwe jest zawarcie umowy długoterminowej nawet na 6 lat. Jest ona sporządzana po dopełnieniu wszelkich formalności (m.in. sprawdzeniu zdolności czynszowej najemców). Im dłuższy okres najmu, tym większa możliwość wynegocjowania niższej stawki czynszu. Ponadto najemca na czas trwania umowy może zameldować się w wynajmowanym mieszkaniu.

Zazwyczaj umowy zawierane są na okres 2-3 lat z możliwością przedłużenia. Istnieje możliwość podpisania jej na okres krótkoterminowy – sześciu miesięcy.

Oferta Funduszu Mieszkań na Wynajem skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Mogą z niej skorzystać studenci, osoby młode, single, pary oraz emeryci, którzy sprzedali swoje mieszkania i szukają bezpiecznej alternatywy do zamieszkania. Pewną grupą najemców są osoby, które powracają zza granicy i nie chcą na stałe nabywać nieruchomości. Zagraniczni najemcy z USA czy Skandynawii czasami traktują lokale jako docelowe miejsce zamieszkania.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. Od 2014 roku oferta tego podmiotu stale się poszerza, obecnie w jego dyspozycji jest 2049 mieszkań znajdujących się w największych miastach Polski. Poziom wynajęcia mieszkań oscyluje w granicach ok. 95 proc. W Łodzi ma zostać zrealizowany kolejny projekt – tym razem przy ulicy Składowej. Planuje się, że w jego ramach powstanie 60 mieszkań o podwyższonym standardzie.

Źródło: Łódź z Funduszem Mieszkań na Wynajem | 2021-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Gryfickilokale użytkowe na wynajem powiat Skierniewickilokale użytkowe na wynajem gmina Krzeszowicedomy na sprzedaż gmina Grębówmieszkania na sprzedaż w Buniakachmieszkania na wynajem w Janowiedomy na sprzedaż w Babicach

Deweloperzy