Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łódź wzmacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości

Magdalena Hojniak | 2017-10-09

Łódź wzmacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości

Łódź przyciąga coraz więcej inwestorów. Rozwój biznesu wpływa na kondycję tamtejszego rynku nieruchomości.

Na łódzkim rynku nieruchomości zaobserwowano widoczny wzrost zapotrzebowania na inwestycje mieszkaniowe. Zainteresowanie lokalami z pierwszej ręki zwiększyło się o jedną trzecią. Dzięki temu deweloperzy nie tylko mogli poprawić swoje wyniki sprzedażowe, ale przede wszystkim zainicjowali budowę nowych przedsięwzięć. Coraz częściej na inwestowanie w łódzkie nieruchomości decydują się warszawiacy, wybierając niewielkie mieszkania zlokalizowany w samym centrum.

Jak twierdzi dyrektor OPG Property Professionals Michał Styś, pomyślna passa to skutek rozwijającego się w mieście biznesu i związanego z tym osiedlania się nowo przybyłych do Łodzi pracowników oraz decyzji o pozostaniu w mieście obecnych mieszkańców.

W 2016 r. do użytkowania oddano 2,2 tys. lokali, natomiast prace budowlane rozpoczęto dla 30 nowych inwestycji. Co ciekawe, wzrostowi zainteresowania nowymi mieszkaniami towarzyszy tendencja do zakupu inwestycji w początkowym stadium ich realizacji, czyli na etapie tzw. dziury w ziemi. Zebrane dane pozwalają prognozować, że statystyki z bieżącego roku będą jeszcze lepsze. Michał Styś podkreśla, że pomimo tego, że Łódź jest jednym z największych polskich miast, w stosunku do liczby mieszkańców do tej pory odnotowywano niewiele procesów kupna-sprzedaży mieszkań – na 700 tys. osób przypadało ok. 1,1-1,2 tys. transakcji. 

Źródło: Newseria.pl | 2017-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice
Domy Piltza 16
Sand Hotel ****
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Willa Słowicza

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadomy na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Konińskilokale użytkowe na wynajem powiat Brzozowskidomy na sprzedaż gmina Zamośćlokale użytkowe na wynajem gmina Bojadłamieszkania na wynajem w Pilichdomy na wynajem w Bukowicachmieszkania na sprzedaż w Dorzecze

Deweloperzy