Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Licencje zostają!

2010-10-14

Licencje zostają!

Ministerstwo Gospodarki ogłosiło, że licencje dla pośredników w obrocie nieruchomościami zostaną utrzymane.

Licencje zostają utrzymane. Podczas odbywającej się w budynku kancelarii Sejmu RP konferencji prasowej przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, Otylia Trzaskalska-Stroińska z Departamentu Regulacji Gospodarczych ogłosiła, że z projektu ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców zostały wykreślone zapisy dotyczące zmian w dostępie do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Wystąpienie dyrektor Departamentu Regulacji Gospodarczych poprzedziły burzliwe wystąpienia przedstawicieli stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami. Projekt ustawy został mocno skrytykowany. Wskazywano m.in. na brak konsultacji ze środowiskiem branżowym, liczne błędy merytoryczne (w tym powoływanie się na nieaktualne zapisy ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami). 

Konferencja została zorganizowana przez Polską Federację Rynku Nieruchomości, Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Socjaldemokrację Polską. 

Spotkanie otworzyło wystąpienie Ryszarda Kalisza, który wskazywał na konieczność utrzymania statusu pośrednika jako zawodu zaufania publicznego.

Źródło: KRN.pl | 2010-10-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Wąbrzeskilokale użytkowe na wynajem powiat Piotrkowskidomy na wynajem gmina Krzęcindomy na sprzedaż gmina Domaradzdomy na sprzedaż w Kupliskumieszkania na sprzedaż w Rowelemieszkania na sprzedaż w Drogosławie

Deweloperzy

);