Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Libeskind zaprojektuje w Poznaniu wieżowiec

2007-11-30

Libeskind zaprojektuje w Poznaniu wieżowiec

To już pewne – najwyższy budynek w Poznaniu zaprojektuje światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Koncepcja architektoniczna jest już gotowa, a inwestor złożył wniosek o warunki zabudowy.

To już pewne – najwyższy budynek w Poznaniu zaprojektuje światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Koncepcja architektoniczna jest już gotowa, a inwestor złożył wniosek o warunki zabudowy – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. 148-metrowy wieżowiec ma stanąć przy al. Niepodległości. Właściciel działki, firma Wechta złożyła już w Urzędzie Miasta gotową koncepcję i wniosek o warunki zabudowy.

W tej chwili trwają negocjacje z Urzędem Lotnictwa Cywilnego dotyczące dopuszczalnej wysokości budynku. Nieoficjalnie mówi się, że Wechta stara się o pozwolenie na 148 metrów, a ponieważ budynek znajdzie się w strefie nalotu na lotnisko, wymagane jest pozwolenie ULC. Gdyby rozmowy nie powiodły się, w pracowni Libeskinda powstała także koncepcja niższego budynku.

Gazeta podaje, że projekt zostanie zaprezentowany w przyszłym roku – być może już w styczniu na targach Budma, jeśli weźmie w nich udział sam Libeskind. Wiceprezydent Poznania przewiduje, że do końca roku zapadną wszystkie niezbędne decyzje i jesienią przyszłego roku rozpocznie się budowa, która powinna potrwać 2 lata. Jeśli plan się powiedzie, wieżowiec będzie gotowy w 2010 r. – informuje Gazeta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Poznań 29.11.2007 | 2007-11-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażgaraże na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Chełmskilokale użytkowe na wynajem powiat Kwidzyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Żarówmieszkania na sprzedaż gmina Hażlachmieszkania na sprzedaż w Bielicachdomy na sprzedaż w Skalbmierzudomy na sprzedaż w Brzezicach

Deweloperzy

);