Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

LexDeweloper do kosza

Magdalena Hojniak | 2018-04-13

LexDeweloper do kosza

Kongres Ruchów Miejskich domaga się wycofania specustawy mieszkaniowej. Petycja trafi do premiera.

Kongres Ruchów Miejskich chce skierować do premiera petycję w sprawie specustawy mieszkaniowej. Zdaniem organizacji dokument jest przygotowywany jedynie z myślą o interesie deweloperów, a tym samym szkodzi ładowi przestrzennemu i wprowadza chaos w zabudowie.

Zawarte w nim przepisy miałyby mieć szkodliwy wpływ na krajobraz kulturowy Polski, a także ograniczyłyby rolę mieszkańców w decydowaniu o lokowaniu poszczególnych inwestycji. Wiązałoby się to bowiem z zastępowaniem planów miejscowych, konsultowanych z lokalnymi społecznościami, uznaniowymi decyzjami władzy centralnej. Konsekwencją tego typu działań byłaby dalsza suburbanizacja miast, co wiąże się m.in. ze zwiększeniem natężenia ruchu prowadzącym do większych korków, a także hałasu czy zanieczyszczeń. Niekontrolowane rozlewanie się zabudowy to również pozbawianie miast otwartych przestrzeni oraz redukcja terenów zielonych.

Kongres postrzega opracowywaną ustawę jako ukłon w stronę deweloperów, a interpretacja wynikającego z niej prawa pozwala na dowolność w lokowaniu inwestycji. Z tego właśnie powodu, w zamieszczonej przez organizację petycji pojawiły się argumenty przeciwko wprowadzeniu zapisów. Wśród głównych zarzutów pojawiły się m.in. brak limitów wysokości budynków, obarczenie gmin kosztami za infrastrukturę, umożliwienie częstszych wywłaszczeń dla deweloperów czy brak ochrony zabytków i zieleni.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-04-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Przepiękny dom jednorodzinny
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Tucholskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. st. Warszawadomy na sprzedaż gmina Lubniewicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Zakrzewodomy na wynajem w Starych Lipinachdomy na sprzedaż w Czyżowiedomy na sprzedaż w Zielonie

Deweloperzy

);