Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Legalizacja samowoli budowlanych

2010-03-23

Legalizacja samowoli budowlanych

Wójt będzie miał obowiązek wydania decyzji o warunkach zabudowy nawet wówczas, gdy obiekt został już nielegalnie wybudowany.

Wójt będzie miał obowiązek wydania decyzji o warunkach zabudowy nawet wówczas, gdy obiekt został już nielegalnie wybudowany. Właściciel takiej samowoli będzie mógł na tej podstawie ją zalegalizować – czytamy w „Dzienniku Gazeta Prawna".
 
Właściciele nielegalnie wybudowanych domów na działkach nieobjętych miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, aby zalegalizować samowolę budowlaną, będą musieli przedstawić decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Zgodnie z przyjętą przez Senat nowelizacją prawa budowlanego, decyzja ta nie musi być ostateczna w dniu wszczęcia postępowania. Data wydania warunków zabudowy działki nie jest już zatem ważna. Wystarczy, że właściciel samowoli posiada taką decyzję w chwili złożenia wniosku o legalizację samowoli.
 
Dla właścicieli samowoli budowlanych położonych na działkach, które nie są objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, to bardzo ważna zmiana. Do tej pory nie mieli oni bowiem praktycznie żadnych szans na ich legalizację. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast nie chcieli bowiem wydawać decyzji o warunkach zabudowy dla obiektów, które choćby w części już istniały w danym miejscu. Powoływali się przy tym na przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – przypomina dziennik.
 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 23.03.2010 | 2010-03-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Sławieńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Złotoryjskidomy na sprzedaż gmina Birczamieszkania na wynajem gmina Góra Kalwariadomy na sprzedaż w Tanowiedomy na sprzedaż w Białobrzegachmieszkania na sprzedaż w Nowej Wsi

Deweloperzy

);