Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łatwiejsza legalizacja samowoli budowlanej

2009-09-22

Łatwiejsza legalizacja samowoli budowlanej

Decyzję lokalizacyjną będzie można przedstawić również po wszczęciu postępowania rozbiórkowego. Legalizacja samowoli budowlanych będzie zatem łatwiejsza.

Decyzję lokalizacyjną będzie można przedstawić również po wszczęciu postępowania rozbiórkowego – podaje Gazeta.pl. Legalizacja samowoli budowlanych będzie zatem łatwiejsza.
 
Jak czytamy dalej, inspekcja budowlana nakazuje rozbiórkę budowli wzniesionej niezgodnie z przepisami, może jednak również zdecydować o legalizacji samowoli budowlanej. Przepisy Prawa budowlanego pozwalały inspekcji zalegalizować samowolę, jeśli inwestor, który złamał prawo, przedstawi wymagane dokumenty oraz projekt zagospodarowania działki lub terenu, a także – posiada zaświadczenie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta o zgodności budowy z planem zagospodarowania przestrzennego. Gdy takiego planu nie ma – wymagana jest ostateczna decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wydana najpóźniej w dniu wszczęcia postępowania rozbiórkowego.

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zapis dotyczący ważnej w dniu wszczęcia postępowania decyzji lokalizacyjnej jest niezgodny z Konstytucją. Jak informuje Gazeta.pl, o uznanie tego fragmentu przepisu za niekonstytucyjny wnosili przed Trybunałem przedstawiciele Sejmu i prokuratora generalnego. Przypominali, że przepis nie określa terminu, w którym dla zalegalizowania samowoli powinno się posiadać zaświadczenie wójta o zgodności inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jeśli taki plan został uchwalony.

 

Źródło: Gazeta.pl 21.09.2009 | 2009-09-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniagaraże do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Słupeckimieszkania na sprzedaż powiat Sejneńskidomy na sprzedaż gmina M. Suwałkidomy na sprzedaż gmina Otmuchówmieszkania na sprzedaż w Górki-Izabeliniemieszkania na wynajem w Borku Kamiennymmieszkania na wynajem w Czarnym Lesie

Deweloperzy

);