Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lasy Państwowe jednak muszą płacić

2014-01-26

Lasy Państwowe jednak muszą płacić

Mimo głosów krytyki pod adresem propozycji Ministerstwa Środowiska, 24 stycznia br. podczas obrad sejmowych posłowie przyjęli nowelizację ustawy o lasach.

24 stycznia br. podczas obrad sejmowych posłowie przyjęli nowelizację ustawy o lasach. Zgodnie z ustaleniami zatwierdzonego w trzecim czytaniu dokumentu, finanse Lasów Państwowych będą zarządzane w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości. Nowe regulacje nakładają ponadto na instytucję obowiązek wpłacania do Skarbu Państwa 2 proc. funduszy uzyskanych ze sprzedaży drewna. Procedura ta zostanie uruchomiona w 2016 r. w systemie rat kwartalnych.

Wcześniej jednak, tj. w 2014 i 2015 r., Lasy Państwowe muszą zasilić budżet państwa łączną kwotą 1,6 mld zł, która zostanie wypłacona w dwóch transzach. Jeszcze w tym roku w ramach tego zobowiązania organizacja ma wygospodarować 800 mln zł. Rząd planuje przeznaczyć ponad 80 proc. uzyskanych w ciągu dwóch lat środków na budowę i modernizację lokalnej infrastruktury drogowej.

Głosowanie w sprawie przyjęcia nowelizacji poprzedziła dyskusja o ewentualnych negatywnych skutkach proponowanego rozwiązania, w tym o utracie płynności finansowej Lasów Państwowych oraz ograniczeniu miejsc pracy w strukturze organizacji. Ostatecznie wśród 439 uczestników obrad, za projektem ustawy opowiedziało się 230 posłów, 207 zagłosowało przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Ustawą zajmie się teraz Senat.

Źródło: KRN.pl | 2014-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice na wynajemkamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Tureckidomy na wynajem powiat Mińskidomy na wynajem gmina Kruszwicalokale użytkowe na wynajem gmina Prostkimieszkania na sprzedaż w Prędocicemieszkania na wynajem w Krusiniemieszkania na wynajem w Bogusławkach

Deweloperzy

);