Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kusi prostotą

2012-02-03

Kusi prostotą

Stołeczny Klub Kultury Saska Kępa pokazuje, jak mogą wyglądać budynki publiczne realizowane z pieniędzy podatników – skromnie, ale estetycznie.

Stołeczny Klub Kultury Saska Kępa pokazuje, jak mogą wyglądać budynki publiczne realizowane z pieniędzy podatników – skromnie, ale estetycznie. W budynku nowej siedziby klubu zamiast powszechnie wykorzystywanych (i drogich) materiałów, jak np. granit, wykorzystano beton, sklejkę i płyty ze sprasowanych wiórów – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Budynek został zrealizowany na trójkątnej działce, zlokalizowanej u zbiegu ulic Wersalskiej, Brukselskiej i Paryskiej. Kształt parceli zdeterminował formę obiektu podobnego do statku – ma wąski dziób i szeroką rufę, przylegająca do zadrzewionych terenów Zakładu Wodociągu Praskiego MPWiK. Parter budynku jest całkowicie przeszklony, pierwsza kondygnacja została zaprojektowana w sposób, który pozwala na dowolną aranżację wnętrza. Taras na dachu zabezpieczają gięte balustrady ze stali. Stanowi on pokład widokowy na dzielnicę i miasto.

Projekt klubu powstał w pracowni Biuro 87A. Koncepcja architektów, którzy odpowiadają m.in. za przebudowę amfiteatru w Opolu, została wyłoniona w konkursie SARP ogłoszonym w 2007 r.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Średzkidomy na sprzedaż powiat Przemyskimieszkania na wynajem gmina Otwocklokale użytkowe na sprzedaż gmina Domaniewicedomy na sprzedaż w Winnicydomy na sprzedaż w Leluchowiemieszkania na sprzedaż w Grądy Polewe

Deweloperzy

);