Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kupując nieruchomość, trafiamy pod lupę fiskusa

2007-05-24

Kupując nieruchomość, trafiamy pod lupę fiskusa

Każda osoba, która kupiła nieruchomość i zapłaciła za nią więcej niż 250 tysięcy złotych, musi się liczyć z tym, że fiskus będzie chciał sprawdzić legalność dochodów, za które je nabyła.

Każda osoba, która kupiła nieruchomość i zapłaciła za nią więcej niż 250 tysięcy złotych, musi się liczyć z tym, że fiskus będzie chciał sprawdzić legalność dochodów, za które je nabyła – czytamy w „Prawie co dnia”, dodatku do „Rzeczpospolitej”.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita", Ministerstwo Finansów nakazało urzędom skarbowym przekazywanie do urzędów kontroli skarbowej informacji o wszystkich transakcjach zakupu nieruchomości, których wartość przekracza 250 tysięcy złotych. Chodzi nie tylko o mieszkania, domy czy ziemię, ale również niektóre środki trwałe. Jak się okazuje, dotyczy to całego kraju.

Informacje „Rzeczpospolitej” potwierdził Paweł Banaś, wiceminister finansów i generalny inspektor kontroli skarbowej. Dziennikowi udało się przy tym ustalić, że informacje o transakcjach przekazywane są mniej więcej od wiosny ubiegłego roku.

Źródło: „Rzeczpospolita", 23.05.2007 | 2007-05-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Przasnyskidomy na wynajem powiat Nidzickimieszkania na wynajem gmina Szamocindomy na sprzedaż gmina Rogoźnomieszkania na wynajem w Samołężumieszkania na sprzedaż w Siemianachdomy na wynajem w Brączewo

Deweloperzy

);