Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kupując nieruchomość, trafiamy pod lupę fiskusa

2007-05-24

Kupując nieruchomość, trafiamy pod lupę fiskusa

Każda osoba, która kupiła nieruchomość i zapłaciła za nią więcej niż 250 tysięcy złotych, musi się liczyć z tym, że fiskus będzie chciał sprawdzić legalność dochodów, za które je nabyła.

Każda osoba, która kupiła nieruchomość i zapłaciła za nią więcej niż 250 tysięcy złotych, musi się liczyć z tym, że fiskus będzie chciał sprawdzić legalność dochodów, za które je nabyła – czytamy w „Prawie co dnia”, dodatku do „Rzeczpospolitej”.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita", Ministerstwo Finansów nakazało urzędom skarbowym przekazywanie do urzędów kontroli skarbowej informacji o wszystkich transakcjach zakupu nieruchomości, których wartość przekracza 250 tysięcy złotych. Chodzi nie tylko o mieszkania, domy czy ziemię, ale również niektóre środki trwałe. Jak się okazuje, dotyczy to całego kraju.

Informacje „Rzeczpospolitej” potwierdził Paweł Banaś, wiceminister finansów i generalny inspektor kontroli skarbowej. Dziennikowi udało się przy tym ustalić, że informacje o transakcjach przekazywane są mniej więcej od wiosny ubiegłego roku.

Źródło: „Rzeczpospolita", 23.05.2007 | 2007-05-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Przepiękny dom jednorodzinny
Osiedle Lawendowa 3
Działka inwestycyjna
Enklawa Białowieska
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Sępoleńskilokale użytkowe na wynajem powiat Kościańskimieszkania na sprzedaż gmina Biały Dunajecmieszkania na wynajem gmina M. Płockdomy na wynajem w Zdrojachmieszkania na wynajem w Działekdomy na wynajem w Bieczu

Deweloperzy