Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kup od gminy za grosze

2006-08-11

Kup od gminy za grosze

We Wrocławiu jest jeszcze około 30 tys. mieszkań komunalnych, które można wykupić. Ich najemcy – jeśli zdecydują się na jednorazowy wydatek – mogą zapłacić tylko 3 lub 15 proc. wartości lokali.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, we Wrocławiu jest jeszcze około 30 tys. mieszkań komunalnych, które można wykupić. Ich najemcy – jeśli zdecydują się na jednorazowy wydatek – mogą zapłacić tylko 3 lub 15 proc. wartości lokali.

W zasobach gminnych, czytamy, było ponad 80 tys. tego typu mieszkań, jednak od 1975 roku sprzedano już co trzecie. Pozostały 52 tys., ale według urzędników jedynie na około 30 tys. będą chętni – pozostałe to mieszkania w budynkach będących w złym stanie technicznym, ujętych w programie rewitalizacji czy wykwaterowania albo w budynkach socjalnych, nie objętych sprzedażą.

Aby wykupić mieszkanie – informuje Gazeta – przede wszystkim trzeba być najemcą i posiadać umowę na czas nieoznaczony. Najemcy wrocławskich mieszkań komunalnych mogą przy ich wykupie liczyć na spore bonifikaty. Jeśli wszyscy lokatorzy kamienicy jednocześnie będą chcieli zostać właścicielami, dostaną aż 97 proc. upustu. Wykupując samemu mieszkanie, możemy liczyć na maksymalnie 85 proc. bonifikaty. Ale uwaga! Pod warunkiem, że całą kwotę zapłacimy jednorazowo.

Na poczet ceny mieszkania (jeszcze przed udzieleniem bonifikaty) zalicza się również kaucję mieszkaniową, zwaloryzowaną na dzień złożenia wniosku. Warunek jest jeden – została wpłacona przed 12 listopada 1994 roku.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Izabela Strączek, „Gazeta Wyborcza”, 04-08-2006 | 2006-08-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Nyskidomy na wynajem powiat Głogowskidomy na sprzedaż gmina Tworógdomy na wynajem gmina Orlamieszkania na sprzedaż w Tomaszewiemieszkania na sprzedaż w Rydzynachdomy na sprzedaż w Janówku

Deweloperzy

);