Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Które polskie miasta są najbardziej przyjazne kierowcom?

Anna Kozioł | 2020-05-20

Które polskie miasta są najbardziej przyjazne kierowcom?
Wśród polskich miast najprzyjaźniejsze kierowcom okazały się Lublin i Gliwice.

Serwis Oponeo przygotował ranking polskich miast, które w 2020 r. są najbardziej przyjazne kierowcom.

Wyniki rankingu oparto na danych za 2019 rok pochodzących z aplikacji Yanosik oraz udostępnionych przez zarządy dróg i urzędy miast.
Ocenie poddano 19 największych polskich miast, które podzielono na dwie grupy: miasta największe z liczbą mieszkańców przekraczającą 300 tys. i miasta średnie do 300 tys. mieszkańców.

Wszystkie oceniano w 9 kategoriach: strefy płatnego parkowania, liczby wypadków drogowych, prędkości jazdy (zakorkowanie), cen paliw, kosztów zmiany opon, cen OC, liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz carsharingu.
Miasta powyżej 300 tys. mogły uzyskać w każdej z kategorii od 1 do 9 pkt. Średnim miastom przyznawano od 1 do 10 pkt. W kategorii zmiana ogumienia można było otrzymać 1-6 pkt, a za carsharing 1 pkt.

W grupach zwycięzcami okazały się Lublin wśród największych miast oraz Gliwice w ośrodkach poniżej 300 tys. mieszkańców.
Lublin zdobył w punktacji ogólnej 46 pkt. Kolejne na liście były:

  • Gdańsk i Szczecin (po 40 pkt)
  • Wrocław (38)
  • Łódź (37)
  • Poznań i Bydgoszcz (34)
  • Kraków (32)
  • Warszawa (30)

W zestawieniu mniejszych miast za Gliwicami uplasowały się kolejno: Kielce, Sosnowiec, Katowice i Częstochowa, Rzeszów, Białystok, Radom i Toruń, Gdynia.


W porównaniu do rankingu ubiegłorocznego duży spadek wśród największych miast zaliczył jedynie Kraków, który m.in. bardzo słabo wypadł pod względem cen parkowania i zakorkowania miasta. 

Źródło: KRN.pl | 2020-05-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe do kupieniadziałki na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Sierpeckimieszkania na wynajem powiat M. st. Warszawamieszkania na sprzedaż gmina Manowodomy na sprzedaż gmina Włodowicemieszkania na sprzedaż w Włocin-Wieśmieszkania na wynajem w Rakołupachmieszkania na wynajem w Olszewnicy Starej

Deweloperzy

);