Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kto może kierować budowami domów

2008-04-28

Kto może kierować budowami domów

W znowelizowanym prawie budowlanym ma się znaleźć zapis, że mniej skomplikowanymi inwestycjami – na przykład budowami domów jednorodzinnych, mogliby kierować technicy budownictwa.

W znowelizowanym prawie budowlanym ma się znaleźć zapis, że mniej skomplikowanymi inwestycjami – na przykład budowami domów jednorodzinnych, mogliby kierować technicy budownictwa – informuje „Rzeczpospolita”.

Planowane zmiany są efektem uzgodnień Ministerstwa Infrastruktury i Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZIiTB). Według raportu związku na jednego inżyniera z uprawnieniami do kierowania budowami w naszym kraju przypada sześć, siedem inwestycji. Problemem braku kadr, który w obliczu dynamicznego wzrostu liczby inwestycji (w 2006 roku wydano 203 tys. pozwoleń na budowy, a w 2007 – już 230 tys.) staje się coraz dotkliwszy, zajmował się już minizespół złożony z przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i PZIiTB – czytamy dalej.

Obie strony przyznały, że brakuje także kadry o średnich kwalifikacjach, czyli techników budownictwa i majstrów budowlanych. Deficyt spowodowała emigracja zarobkowa do innych krajów. Jak donosi dziennik, problem według PZIiTB mogłoby rozwiązać rozszerzenie dostępności uprawnień do kierowania budowami, zwłaszcza tymi mniej skomplikowanymi, na techników i mistrzów budowlanych z przyznaniem im tytułu budowniczego.

Źródło: „Rzeczpospolita” 27.04.2008 | 2008-04-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażkamienice do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Chodzieskidomy na sprzedaż powiat Rybnickimieszkania na wynajem gmina Niskolokale użytkowe na sprzedaż gmina Jaśliskadomy na sprzedaż w Laskowiźniedomy na sprzedaż w Gorgoszewomieszkania na wynajem w Kątach

Deweloperzy

);