Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Księgi wieczyste w internecie

2010-06-18

Księgi wieczyste w internecie

Ministerstwo Sprawiedliwości otworzyło bezpłatny dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych w postaci elektronicznej.

Ministerstwo Sprawiedliwości otworzyło bezpłatny dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych w postaci elektronicznej – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Kupujący działkę może już bez wychodzenia z domu sprawdzić, czy nieruchomość jest obciążona hipoteką. Wystarczy, że będzie znał numer prowadzonej dla niej księgi wieczystej – czytamy dalej. Nowy system umożliwia przeglądanie tylko tych ksiąg, które zostały wpisane do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych. Obecnie znajduje się w niej ponad 12 mln ksiąg wieczystych prowadzonych przez 116 wydziałów, spośród 18,8 mln wszystkich istniejących. Z tego ułatwienia mogą korzystać wszystkie osoby, które podadzą pełny numer księgi wieczystej.
 
Dostęp internetowy ma zwiększyć bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami. Dzięki swobodnemu przeglądaniu ksiąg nabywca mieszkania, a także notariusz może przed sporządzeniem aktu notarialnego sprawdzić, czy sprzedawana nieruchomość nie jest obciążona – podkreśla dziennik. Zgodnie z danymi ministerstwa codziennie przeglądanych jest około 20 tys. ksiąg. Z ich treścią można się zapoznać na http://ekw.ms.gov.pl lub wchodząc przez link na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 17.06.2010 | 2010-06-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Giżyckimieszkania na wynajem powiat M. Słupskmieszkania na wynajem gmina Krokowadomy na wynajem gmina Kiszkowodomy na wynajem w Stanowicachmieszkania na sprzedaż w Orzechumieszkania na wynajem w Bartnikach

Deweloperzy

);